תמי ויהודה כדורי ז"ל. צילום: אלון לוי

כ-200 איש ליוו את בני הזוג מארמון הנציב יהודה ותמי כדורי ז"ל בדרכם האחרונה לאחר שנמצאו אתמול בדירתם ללא רוח חיים. יהודה היה רואה חשבון מוכר בירושלים וכן לזוג שני בנים ובת.

בנם ניתאי ספד בבכי: "אבא היית עוזר לעשרות אברכים כל חודש. לא לקחת לעצמך כלום, רק נותן לאחרים. אני רק רוצה להגיד לך סליחה ותודה רבה שלא הספקתי. אמא שלי היתה מתחבאת כל החיים בבית, ואז הגיע המחבל ולקח אותה. אמא בטח רק מהפחד יצאה לך הנשמה".

מימין: ניתאי ומתן. צילום: אלון לוי

בנם הנוסף, מתן ספד להוריו: "אמרו לי שהתמונות היו מזעזעות. אמא עברת שני פיגועי תופת. את יותר מ-40 שנה סובלת בבית עם כדורי הרגעה ולא יוצאת".

"כולנו המומים וכולנו מזועזעים מהאסון הנורא שפקד את המשפחה. אין איתנו יודע נסתרות", ספד רב המשפחה, הרב זעפרני.

"לפני 24 שנים אחי חזר בתשובה בעקבות פטירתו של אבי", סיפרה רחל, אחותו של יהודה. "הוא היה איש של חסד ונתינה ובן מאוד מסור להורים שלו. אין לי מה להגיד. לא נתפס לנו. אנחנו איבדנו כבר אח אחד בצבא, לאבד גם אח בפיגוע או אלוהים יודע במה זה נורא". "ממה שאנחנו יודעים החקירה עדיין נמשכת ואין קצה חוט. בודקים אם זה רקע פלילי או לאומני".

אחיותיו של יהודה, רחל לוי ושושנה נוטריקה. (מימין לשמאל). צילום: רפי קוץ

שושנה, אחות נוספת של יהודה, סיפרה כי שוחחה עמו לפני כחודש והוסיפה כי תמי היתה עקרת בית ודור של ניצולי שואה, "חרדות השואה ליוו אותה". עוד הוסיפה: "פיגוע במשפחה? אני לא מאמינה. אני שוללת את זה לגמרי. הכל בחקירה".

בית ההספדים. צילום: אלון לוי

חקירה ראשונית העלתה כי קרוביהם של בני הזוג לא הצליחו להשיג אותם בטלפון כבר מיום חמישי האחרון. מחשש לחיי השניים הוזעק ביום ראשון בצהריים למקום צוות כיבוי אש. הלוחמים השתלשלו לתוך הדירה דרך המרפסת, ושם גילו את בני הזוג ללא רוח חיים ועם סימני אלימות. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה של האירוע. למחרת בבוקר הגיעו מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי וראש העירייה, משה ליאון לזירה.  

מודעת האבל של בני הזוג כדורי ז"ל

המשפחה יושבת שבעה ברחוב צבי הרץ 35, קומה א, רמות א.

בהכנת הכתבה השתתף לירן תמרי