אמה של הדר בצלאל ואחיה. צילום: לירן תמרי

חודש וחצי לאחר שנדקרה הדר בצלאל בת ה-15.5 תחנת האוטובוס בארמון הנציב, היא עדיין אינה מסוגלת לנסוע לבית ספרה בתחבורה ציבורית. בשבועיים וחצי הראשונים בצלאל לא הגיעה ללימודים, ומאז היא תלויה במכרים שמסייעים להוריה להביאה לבית הספר.

בצלאל נדקרה לפני למעלה מחודש וחצי על ידי אלמוני בתחנת אוטובוס ברחוב מרדכי אלקחי עת שהמתינה לאוטובוס לבית ספרה. אמה סיפרה בשיחה עם מיינט ירושלים כי היא בטוחה שמדובר באירוע לאומני. 

אמה של הדר טוענת כי השירות הפסיכולוגי בעיריית ירושלים לא הושיט עד היום כל עזרה נפשית לבתה. עכשיו היא יוצאת בקריאה נרגשת ומבקשת להושיט לבתה עזרה ולממן לה נסיעות באופן פרטי לבית ספרה עד שבתה תתאושש מהטראומה בה לקתה.

במכתב ששלחה אמה, ללשכת ראש העירייה היא מציינת "מאז האירוע בתי נמצאת בטראומה, מפוחדת ומתקשה לחזור למסלול החיים. אציין כי לא קיבלה כל טיפול פסיכולוגי מבית הספר או רשויות אחרות, למרות הטראומה לפני מספר ימים ניסתה הדר לחזור לשגרה והלכה לבית הספר שלה בגבעת שאול, כאשר חזרה באוטובוס חשבה כי ראתה את המפגע ומאז איננה מוכנה לעלות לאוטובוסים. מבקשת בכל לשון של בקשה את סיוע העירייה בנושא הסעות במיוחד בצהריים וכן סיוע פסיכולוגי נגיש".

זירת האירוע בארמון הנציב. צילום: לירן תמרי

עיריית ירושלים: "מינהל החינוך ובתוכו השירות הפסיכולוגי, פועל מאז המקרה, בשיתוף מינהל הרווחה, על מנת להעניק מענה כולל באשר לאפשרויות הטיפול לתלמידה שנדקרה ולבני משפחתה.

"השירות הפסיכולוגי מצוי בקשר ישיר עם האם והתלמידה באשר למענה פסיכולוגי. באשר לנושא ההסעות- העניין בבחינה של הגורמים המקצועיים הנוגעים לדבר".