השריפה ברשות השידור. צילום: כבאות והצלה מחוז ירושלים

שריפה גדולה פרצה היום בשעות הצהריים בבניין המיתולוגי של רשות השידור בשכונת רוממה.

בשעות הצהריים התקבל דיווח על עשן כבד המיתמר מבניין ששימש את רשות השידור לשעבר ונמצא בשכונת רוממה. למקום הוזנקו באופן מיידי 7 צוותי כיבוי חילוץ והצלה, בסיוע רכבי אספקת מים ומנוף גבהים.

לוחמי האש חדרו אל הבניין הבוער אפוף העשן הסמיך והכבד, והחלו בסריקות לאיתור לכודים, שכן ידוע כי במקום מתגוררים מספר מחוסרי דיור. את הסריקות, ביצעו הצוותים בתוך עשרות חדרי המבנה ובאולפני השידור לשעבר שלהטו ובערו מהשריפה. למרבה המזל, לא אותרו לכודים או נפגעים.

השריפה ברשות השידור. צילום: כבאות והצלה מחוז ירושלים

במקביל לפעולות הסריקה, צוותים נוספים ביצעו כיבוי של מוקד הבעירה ושחרור של העשן  הרב והסמיך שהצטבר בבניין. פעולות הכיבוי נמשכו שעות ארוכות, וכן בוצע שימוש בקצף כיבוי מיוחד, שכן היה צורך לכבות חדרים שלמים שהיו עמוסים בחומרי ארכיון וריהוט רב.

לאחר כארבע שעות, הושגה שליטה על השריפה בבניין. חקירה נפתחה.

השריפה ברשות השידור. צילום: כבאות והצלה מחוז ירושלים

רב רשף צדוק שילו מ"מ מפקד תחנת רימון הנמצאת סמוך למקום השריפה: "בשעות הצהריים, הוזנקנו לשריפה משמעותית ורחבת היקף בבניין המיתולוגי של רשות השידור לשעבר, הנמצא בשכונת רוממה. הגענו תוך זמן קצר למקום, ותוך כדי הפעלה מהירה ואפקטיבית של הצוותים, התחלנו בפעולות עצירת התפשטות האש לכלל הבניין, וסריקה אחר לכודים".

"הודות לתגובה המהירה הזו של לוחמי האש, לא התפשטה האש לכלל הבניין ולמספר בניינים סמוכים. בנוסף, פתחנו בחקירה כדי לברר את נסיבות פרוץ השריפה".