נטלי אוחיון. צילום: מובילות המחאה נגד רפורמת ההוסטלים

בוגרות ההוסטלים נגד משרד הרווחה: סערה בכינוס שבו השתתפה סמנכ"לית משרד הרווחה, אלין אלול אמש (ב') לאחר שאחת ממובילות המחאה, נטלי אוחיון לוי התפרצה לדבריה. הכנס התקיים בבית השאנטי בתל אביב, ויום העיון נערך בנושא "נוער בסיכון ובסכנת חיים". בין הדוברים שנכחו בכנס היו מנכל משרד הרווחה אביגדור קפלן, סמנכ"לית בכירה במשרד הרווחה, אלין אלול.

"את מדברת על רצף טיפולי ועל חליפה אישית שתתפרו לנערות. נערה מבית הצברית שאת תפרת לה זה לחזור לאבא שאנס אותה. ארבע נערות את מחזירה לבית שאנסו אותן ופגעו בהן", הטיחה בה אוחיון, "זה רצף טיפולי? תפתחו את העיניים כי 5 הוסטלים לנערות בסיכון בסכנת סגירה והנערות האלה הולכות לרחוב. את משקרת".

לדברי נטלי אוחיון לוי, "גם ההארכה שנותנים לסגירת ההוסטלים, זה לא שווה כלום כל עוד מייבשים את המסגרות ולא ממשיכים שלא להפנות אליהן נערות בסיכון".

במשרד הרווחה אומרים בתגובה: "הטענות הנשמעות אינן נכונות ואין להן כל קשר למציאות. במהלך החודשים האחרונים ועד לסיום ההתקשרות עם המפעילים הקיימים מלווים גורמי המקצוע מטעם המשרד את בני הנוער לכל אחת ואחד מהם נבנתה תכנית המשך מותאמת על פי צרכיהם ותכניות הטיפול . המשרד רואה לנגד עיניו את טובתם של בני הנוער ואף הודיע שיאריך את הסכמי ההקשרות המסתיימים בחודש יוני עד לסיום הליך המכרז החדש או \ ו עד לתאריך. 30 לספטמבר וזאת כדי לא לפגוע בשגרת החיים וברצף הטיפולי".

המחאה נגד הרפורמה בהוסטלים ומסגרות החסות בירושלים לא שוככת. בוגרות ההוסטלים נאבקות ברפורמה שמוביל משרד הרווחה ודורשות לבטל את הכוונה לסגור את המסגרות. מדובר בשלוש מסגרות חסות שבהן חוסות בנות ונערות בסיכון בירושלים: בית הצברית, אורנים ובית אריאל. שלשום שוחח ראש עיריית ירושלים משה ליאון עם שר הרווחה חיים כץ וסוכם כי סגירת ההוסטלים תידחה בשלושה חודשים.

סמנכ"לית משרד הרווחה, אלין אלול. צילום: מובילות המחאה נגד רפורמת ההוסטלים

במשרד הרווחה שבו ומסרו באחרונה כי בהוסטלים בירושלים יתבצע שיפוץ מקיף בהשקעה של מיליוני שקלים, שיכלול בין היתר הקמת מרכזי טיפול, מרכזי למידה וסדנאות חדישות לטובת קידומם ורווחתם של בני הנוער. "המשרד מדגיש כי טובתם של בני הנוער עומדת לנגד עיניו ואף נער או נערה לא יפגעו מהתהליך. במהלך החודשים האחרונים ועד לסיום ההתקשרות מלווים מקרוב גורמי מקצוע מטעם המשרד את  בני הנוער ולכל אחת  ואחד מהם נבנתה תכנית המשך מותאמת על פי צרכיהם ועל פי הטיפול המיטבי ביותר עבורם".