מונית שירות. צילום: אדווה חולי

מוניות השירות בדרך לירושלים - אבל מה יקרה בשבת? בעוד המכרז להפעלת מוניות השירות בבירה נמצא בעיצומו, ומספר חברות מוניות כבר עברו בהצלחה את המיון הראשון, למיינט ירושלים נודע כי עדיין לא ברור מה יהיה אופי פעילותן בימי בשבת, וכרגע נדמה כי עבור הנוסעים שיבקשו לנסוע ביום זה צפויים מכשולים רבים.

• פרסום ראשון: מוניות השירות החדשות בירושלים - יפעלו בשבת
• בשורה לתושבים: 6 קווי מוניות שירות חדשים יעברו בתוך העיר

המיזם התחבורתי החדש צפוי לכלול 12 קווים של מוניות שירות שיסיעו נוסעים לאיזורים הומים כמו שלוחות האוניברסיטה העברית בהר הצופים וגבעת רם, למכללת הדסה, לשני בתי החולים של הדסה, לשערי צדק, לאיזורי תעסוקה מגוונים בהר החוצבים וגם לקרית הממשלה.

רב קו כן, אבל לא בשבת 

התשלום במוניות הללו יהיה באמצעות כרטיס רב קו ויאפשר לנוסעים לנסוע למקומות השונים במחירי נסיעה הזהים לכלל אמצעי התחבורה ויעמוד על 5.90 שקלים.
אך מה לגבי ימי הפעילות? במשרד התחבורה מציינים כי הפעלת המוניות בימי שבת וחגים תתבצע בכפוף לסטטוס קוו הנהוג. עוד מוסיפים כי המשרד יסבסד את עלות הנסיעה במהלך ימות החול וזאת באמצעות כרטיס הרב קו, בימי שבת וחגים-לא יהיה סבסוד והנוסעים יאלצו לשלם מכיסם את עלות הנסיעה, שתקבע על ידי מפעיל השירות, שאף יהיה בעל זכות להחליט אם מבחינה כלכלית הפעלת הקו בשבתות וחגים רווחית ומשתלמת עבורו.