ילדים חרדים. צילום: shutterstock

בתחילת שנת הלימודים גילתה להפתעתה אמא חרדית מבית וגן, שהגן שאליו שיבצו את בנה מסרב לקבל אותו. לטענתה, כשהילד הגיע למקום ביום הראשון ללימודים, הוא סולק מהגן בבושת פנים.

האם פנתה מיד לברקוביץ', ראש האופוזיציה העירונית מטעם סיעת 'התעוררות', שהתערב בסיפור. הנושא החמור הועבר לראש מנח"י אביב קינן, שלקח את הטיפול בפרשה על עצמו. בהתכתבות פנימית הצהיר קינן כי העירייה לא יכולה לקבל כל סוג של אפליה, ועל כן הגן יחדל להיות עירוני.

תוך זמן קצת שובץ התלמיד מחדש בגן ילדים עירוני אחר בשכונה. אולם נכון לעכשיו האם הזועמת לא מרוצה מהתחליף ומסרבת לשלוח את בנה ללימודים. הטיפול בנושא נמשך.

ברקוביץ'. צילום: יואב דודקביץ'

ברקוביץ'': "העלינו לא פעם את נושא האפליה והגזענות במוסדות לימוד בעיר והתופעה המכוערת הזאת חייבת לעבור מהעולם. אני שמח שמנח"י תנקוט צעדים נגד המוסד ותקטין את התקציבים שהוא מקבל, אבל הפתרון שהושג אינו מספק את המשפחה. נמשיך לפעול עם ההורים בכל הכוח כדי למנוע כל תופעה של אי קבלת תלמידים על בסיס מוצא".

העירייה: "תלמוד התורה בחר לא לקבל תלמידים ששובצו אליו. לכן העירייה הודיעה להנהלה כי גני הילדים שלו יחדלו להיות עירוניים וההתייחסות אליהם תהיה כאל מוסדות פרטיים. העירייה לא תגלה סובלנות כלפי אפליה מכל סוג שהוא. התלמיד שובץ בגן ילדים עירוני אחר בשכונה".