המועמדת ברשימת מפלגת 'העבודה' לכנסת, אמילי מואטי, נטשה הבוקר (26.2) פאנל בחירות בתיכון "שרת" בנתניה במחאה על הבמה שניתנה לאיתמר בן-גביר (עוצמה יהודית) ביחד איתה ועם מועמדים נוספים סביב שולחן הפאנל.

אמילי מואטי בכנס הבחירות בנתניה | צילום: שירות מיינט

"כאשת שמאל עשיתי מה שמובן מאליו לכל ליכודניק אמיתי, שגדל על תורת ז'בוטינסקי - לקום וללכת", אמרה מואטי לקהל שהריע לה. "לא אשב עם אדם שהיה שותף להסתה שהביאה לרצח רבין". 

מואטי: "ממשיכי דרכו של כהנא, המפיצים שנאה ומדון הם הישות הכי רחוקה מכל מה שאני מאמינה בו. אני לא מעוניינת להשתתף בדיון על עתיד המדינה עם מי ששונא את אזרחיה ועוד מול בני נוער המגבשים את השקפת עולמם. לא אטול חלק בשום פורום שבו יתארחו כהניסטים".

מואטי השתתפה כאמור בפאנל לקראת הבחירות שיתקיימו ב-9.4, כפי שעושים מועמדים וחברי כנסת שונים בימים האחרונים במקומות שונים ברחבי הארץ, כולל בבתי ספר.

מקרה דומה עם אחיו של בן גביר אירע בכנס "מדברים בחירות" בשיתוף המכון הישראלי לדמוקרטיה וביה"ס ליד"ה בירושלים בתחילת השבוע. אז התפתח עימות חריף וצעקות בין ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה) לאח של איתמר בן גביר. בן גביר הפריע לריאיון איתה וניסה לפוצץ אותו.

איתמר בן גביר. צילום: יואב דודקביץ'

איתמר בן-גביר התייחס בצהריים לדברים. "מדהים שכל אבירי זכויות האזרח וכל אלה שצועקים 'דמוקרטיה', מתנהגים כאחרוני החשוכים והאנטי דמוקרטים. במהלך פאנל של כל חברי המפלגות, אף אחד לא הפריע לרעהו, אך כאשר עליתי לנאום, פרצו לאולם בריונים מ'מרצ' והחלו לצעוק ולנסות להפריע. הגיעו אנשי ביטחון והרחיקו את הבריונים האלה. אחרי זה, אמילי מואטי באה ועשתה את ההצגה שלה, כשאני מזכיר, מואטי ידעה בדיוק עם מי היא יושבת בפאנל. 

"היא הגיעה לפאנל הזה, ישבה ולא אמרה כלום, כל ההתנהלות שלה הייתה הצגה אחת גדולה. אני מזכיר גם שאמילי מואטי הייתה הדוברת של חנין זועבי שככה הייתי מציע לה ליטול קורה מבין עניה. לבסוף, שמענו את כמות מחיאות הכפיים והאהדה שקיבלתי כשהגברת יצאה, וזה בתיכון חילוני, עם נטיות לשמאל דווקא".