החשוד מאג'ד עלייאן והנערה מרים פרץ ז״ל (צילומים: יואב דודקביץ׳, באדיבות המשפחה)

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ד') כתב אישום נגד מאג'ד עלייאן בגין הדחת קטין לשימוש בסם וכן החזקה ושימוש בסם מסוכן. עלייאן לא הואשם בהמתת הנערה בת ה-17 מרים פרץ. 

על פי כתב האישום, ביום 23.10.19 בסמוך לשעה 17:00 הגיע הנאשם לתחנה למכירת סמים ליד התחנה המרכזית בת"א, וזאת על מנת לרכוש סמים מסוכנים מסוג הרואין ומתאמפטאמין. בסמוך לתחנת הסמים פגש הנאשם בצעירה בת 17. המנוחה ביקשה מהנאשם שירכוש עבורה סמים מסוכנים בתחנת הסמים, מפני שמסרבים למכור לה. המנוחה נתנה לנאשם סכום כסף, והנאשם נכנס לתחנת הסמים ורכש שתי מנות סם מסוג הרואין. לאחר מכן, לקח הנאשם את המנוחה לגן ציבורי סמוך, ושם נתן למנוחה מנה אחת של סם מסוג הרואין ומנה אחת של מתאמפטאמין, וכן השתמש בעצמו בסם.

מאג'ד עלייאן בבית המשפט. צילום: יואב דודקביץ'

לאחר מכן נתנה המנוחה לנאשם כסף נוסף על מנת שיקנה מנה נוספת של סם מסוג הרואין, הנאשם לקח את המנוחה למלונית על מנת לשהות שם את הלילה. לאחר מכן עזבו הנאשם והמנוחה את המלונית ונסעו באוטובוס לירושלים, ובסמוך לשעה 1:00 לפנות בוקר הגיעו לבית משפחתו של הנאשם  בבית צפפא. שם נתן הנאשם למנוחה מנת סם נוספת מסוג הרואין, וכן השתמש בעצמו. כשתי דקות לאחר מכן התחילה המנוחה לרעוד ולקפוץ את ידיה, למשך מספר שניות. כעבור כמה דקות הלכו הנאשם והמנוחה לישון. זמן מה לאחר מכן, יצא הנאשם מהחדר להשיג מנת סם נוספת, במועד שאינו ידוע במדויק למאשימה, בעודה שכובה בחדר, נפטרה הקטינה.

עו"ד שרית רייך אבניאל מפרקליטות מחוז ירושלים: "כתב האישום שהגישה היום פרקליטות מחוז ירושלים מבטא את החומרה היתרה באספקת סמים מסוכנים לקטינים, אוכלוסייה חשופה ופגיעה במיוחד, ואת הסיכון הרב בחשיפת נערים וצעירים לשימוש בסמים. בהתאם לכך ייחד המחוקק עבירה שעונשה עד 25 שנות מאסר למעשה זה של אספקת סמים לקטינים".

"מצפים שישנו את סעיפי האישום בהמתה"

עו"ד איתמר בן גביר, משפחת פרץ מסר בתגובה: "המשפחה זועמת וכועסת. אנו סבורים שבנסיבות הקיימות, שאדם לוקח נערה, מדיח אותה לסמים, מסמם אותה ומפקיר אותה למותה - ברור שהיה צריך להגיש כתב אישום חמור יותר. אנחנו מאוכזבים מההתנהגות הזו ומצפים שישנו את סעיפי האישום בהמתה". 

עו"ד איתמר בן גביר. צילום: יואב דודקביץ'

בשבוע שעבר, עת הארכת מעצרו של עלייאן התפתח עימות בינו ובין בני המשפחה. "הוא רצח ילדה בת 17", צעק אחיה של מרים בדיון. לאחר שצעק עלייאן לעברם הוא הוצא מהדיון. לאחר מכן התפתח עימות בין בני המשפחה מחוץ לאולם והמשפחות עוכבו לחקירה.

עו"ד ריאד סואעד המייצג את עלייאן: "חשוב לי לציין בשם הנאשם ובשם המשפחה שאנחנו מאוד מצטערים על מותה הטראגי של הילדה, משתתפים בצער המשפחה. הנאשם מדגיש שאין לו יד במוות הטראגי הזה. הוא כואב מאוד את המקרה, אבל מדגיש ושב ומדגיש שעובדות כתב האישום שהוגש מדברות בעד עצמן. המוות הטראגי הזה לא נגרם ממעשה של הנאשם. כנראה הלחץ התקשורתי על המשטרה ועל הפרקליטות הוביל להגשת בקשת המעצר עד תום ההליכים. אני בטוח שבית המשפט ישחרר אותו".