תיעוד הפיגוע ברחוב הגיא. צילום: דוברות המשטרה

מחבל, תושב השטחים כבן 26 דקר היום (ה'),בשעות הבוקר המוקדמות, שני שוטרים ברחוב הגיא בעיר העתיקה לאחר שהגיע מכיוון שער שכם. בזכות שוטרים שהיו במקום והשתלטו על המחבל הוא נוטרל. בסרטון שפורסם על ידי משטרת ירושלים תועד המחבל מתנפל על גבר יהודי ברחוב הגיא וניסה לדקור אותו, משלא צלח המשיך בריצה לעבר צוות לוחמי מג"ב (שוטר ושוטרת) שהיו מוצבים בקרבת מקום במטרה לדקור אותם.

במהלך מאבק הלוחמים עם המחבל, הצליחו לנטרל אותו בירי שבוצע לעברו. שני השוטרים נפצעו באורח קל ובינוני ופונו ע"י מד"א לבתי החולים בעיר.

"פריסת כוחות המשטרה המתוגברת בשטח, הן במערב והן במזרח העיר, נמשכת מזה תקופה ארוכה והיא נועדה למנוע ולסכל כל ניסיון לפגוע בחפים מפשע. התגובה המהירה, ונחישות מבצעיות שהפגינו הלוחמים, היא פועל יוצא של ההיערכות המבצעית בכלל גזרות ירושלים, וללא ספק מנעה את המשך פגיעה באנשים חפים מפשע והביאו לנטרול מהיר של המחבל. משטרת ישראל תמשיך לפעול ולספק הגנה וביטחון לתושבי עיר הבירה והמבקרים", נמסר מהמשטרה.

הסכין שאיתה ביצע המחבל את הפיגוע. צילום: דוברות המשטרה

"הוא רץ לעברי, דרכתי את הנשק ויריתי בו"

בעת הביקור היום של מפקד מג"ב ירושלים, תת-ניצב עימאד חסן את לוחם מג"ב , סמ"ר ו' שניטרל את המחבל יחד עם שוטרת נוספת בבית החולים שערי צדק אמר: "התגובה המהירה והנחושה שלכם באירוע היא שהובילה לתוצאה שהמפגע נוטרל. בפעילותכם הצלחתם למנוע פגיעה בחפים מפשע ולממש את יעודכם ומשימתכם. אני מאחל לכם בריאות והחלמה מהירה ומקווה שתשובו בהקדם לפעילות מבצעית".

לוחם מג"ב, סמ"ר ו' סיפר: "אני והלוחמת פעלנו באזור שער שכם. לפתע זיהיתי חשוד שרץ לעברי ומיד קיבלתי מכה בראש, בתוך שניות בודדות הבנתי שמדובר במפגע ועלי לפעול מיד לנטרולו. דרכתי את הנשק ויריתי לכיוונו עד שנוטרל. אנחנו נערכים לכל תרחיש וכל הזמן מתרגלים אותנו למצבים כאלה. לכן אנחנו תמיד דרוכים ומוכנים לכל אירוע".