גן בירושלים. רשימה חלקית בלבד. צילום: שלומי כהן

הכוונה טובה, הביצוע, לפחות בינתיים, פחות. "אין על החינוך הירושלמי". עם הסיסמה הזו השיקו בעמוד הפייסבוק של מנח"י את האתר החדש של גני הילדים, שאותו הגדירו "כמו Airbnb שמאפשר להורים לקבל את כל המידע שהם צריכים". נראה שמינהל החינוך אכן מתאמץ להנגיש את המידע בצורה הנוחה ביותר ולנצל את הפלטפורמה הטכנולוגית שקיימת, אולם מבדיקה שערכנו עולה כי מאות גני ילדים אינם מצוינים, דבר שיכול לגרום לפגיעה ברישום.

כך לדוגמה, מתחם הגנים הענק והחדש שהוקם ברחוב בן דוסא בקטמון כלל אינו מופיע במפה. מדובר במתחם שמכיל כ־120 ילדים ונחשב לאחד הגדולים בשכונה. בשכונת יפה נוף, ברחוב סמדר 3, מופיע גן אחד, כשבפועל פועלים במקום ארבעה גנים. ברחוב דב סדן בפסגת זאב מופיע גן אחד, אף שפועלים שם שלושה גנים. ואלו רק חלק מהדוגמאות. "חבל שלא עשו שם עבודה יותר רצינית", הגיבה השבוע אחת הגננות שהגן שבו היא עובדת אינו מופיע באתר. "עכשיו החלה עונת הרישום, וזה יכול באמת לפגוע ברישום לגנים מסוימים, ואף להביא לסגירת גנים במקומות שאין בהם הרבה ביקוש. אם עשרות אלפי הורים ייכנסו לאתר ויחפשו גנים לילדים שלהם, כל מי שלא מופיע יכול להיות בבעיה רצינית".

מהעירייה נמסר: "כיום מופיעים באתר כ-200 גנים מתוך 450 הגנים העירוניים במערב העיר.  האתר הוא פיילוט, שאם יצלח יורחב בהמשך לעוד מוסדות חינוך. לכלל הגננות במערב העיר הוצע להשתתף בפיילוט, והגנים המופיעים באתר הינם של גננות ששלחו אלינו את פרטי הגן. אנו מזמינים את הגננות שטרם שלחו את פרטי הגן שלהן, לעשות זאת והגנים שלהן יעלו לאתר בהקדם".