התאונה הקשה במנהרת צה"ל. צילום: מרדכי עובד, תיעוד מבצעי איחוד הצלה

נהרג בדרך לקבר רחל לאחר עבודתו כשליח פיצה: שלמה כץ, המחנך של שמואל אייזק מגן ז"ל רוכב האופנוע שנהרג הלילה, סיפר כי שמואל שהתגורר ברחוב חומה השלישית (קהילת הרב ברלנד) עבד כשליח פיצה. לאחר שסיים את עבודתו הוא נסע יחד עם עוד שלושה חברים לקבר רחל, אז על פי עדי ראייה בור שהיה בכביש גרם לו להחליק ולהיכנס בקיר של המנהרה. שמואל נפצע קשה ומותו נקבע בבית החולים שערי צדק. "הוא היה בחור מוכשר, מבריק וכשרוני, מאוד מחובר לעצמו, מאוד מודע", סיפר.

בשנה שעברה כץ היה המורה המקצועי שלו בלשון ב'מרכז חינוך עתידך' והשנה הוא לו למחנך. שמואל היה אמור לחגוג 18 בספטמבר הקרוב, אך נהרג הלילה (ה') בעת תאונה בכניסה למנהרת צה"ל. "שמואל היה מהגדולים בכיתה והגיע כדי להשלים בגרויות, הוא היה בגיל של יב' אבל בעצם היה בכיתה יא'. הוא הגיע יחד עם קבוצה של חסידי ברסלב שהגיעו להשלים בגרויות באווירה חרדית מצד אחד, אבל להשלים בגרויות".

שמואל אייזיק מגן . צילום: ברסלב ניוז

"מעולם לא תשמעו ממנו מילה לא יפה, דיבור לא מכובד או קללה. שמואל היה בחור מאוד עדין ומוכשר".

מה הוא הכי אהב ללמוד?
"
הוא מאוד היה עסוק בעתיד שלו. הוא היה מכושר באנגלית, מתמטיקה כל מה שנגע הוא היה מצוין, אבל היה עסוק בעתיד שלו, הוא תמיד היה שואל אותי - 'הרב, מה יהיה הלאה, מה אני אעשה בחיים האלה?', היה אומר לי 'אני מפחד מגיל 18'. הייתי עונה לו 'כשנגיע לגיל 18 נדבר, אל תהיה בלחץ'".

תיכון 'מרכז חינוך עתידך' מיועד לנערים ממשפחות חרדיות שכבר לא כל כך חרדים. "אצלנו הולכים כולם לצבא, מי שבא אלינו אלו נערים חרדים באו מצד אחד לשמור על אורח חיים אבל גם לעשות צבא, בגרות, תארים, לומדים הנדסאי בהמשך. מצד אחד התיכון הוא תיכון חרדי, מצד שני הוא מכוון את הנערים להגשים ולתרום, לשרת בצה"ל שירות משמעותי".

הבורות במנהרת צה"ל. צילום: ישראל דב לוי

הלילה (ה') התקבל דיווח על רוכב אופנוע כבן 18 שנפגע אנוש בתאונת דרכים במנהרת צה"ל. בהמשך נאלצו לקבוע את מותו בבית החולים. הנוסע השני שהיה עמו, נפגע באורח קל וקיבל טיפול רפואי בשטח. בוחני תאונות הדרכים של המשטרה פתחו בחקירה לבירור נסיבות התאונה.

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס, בעשור האחרון (2009-2018) נפגעו בתאונות דרכים בירושלים 1,733 רוכבי דו גלגלי (אופנועים וקטנועים), 173 רוכבים נפגעים בעיר בממוצע בכל שנה. מבין הנפגעים בעשור האחרון בעיר 25 רוכבים נהרגו ו-372 נפצעו באורח קשה.

בשנת 2018 נפגעו בתאונות דרכים בירושלים 204 רוכבים דו גלגלי, מספר הגבוה באופן משמעותי מן הממוצע הנפגעים השנתי בעיר בעשור האחרון. מבין הנפגעים בשנת 2018, שלושה רוכבים נהרגו ו-42 נפצעו באורח קשה.

הלוויתו יצאה בשעה 16:00 מבית שמגר להר הזיתים. יהי זכרו ברוך