מטפלת | צילום ארכיון: ynet

טלטלה את התינוק - וגרמה למותו: כתב אישום הוגש היום (ראשון) נגד מטפלת תושבת ירושלים בגין גרימת מוות ברשלנות לתינוק. על פי כתב האישום, בשנת 2015 פתחה המטפלת משפחתון בביתה בגילה. זאת, לאחר שקיבלה תעודה המסמיכה אותה לטפל בפעוטות, אך מבלי שעברה קורס עזרה ראשונה והחייאה הנדרש לשם קבלת התעודה.

במסגרת המשפחתון, טיפלה המטפלת בין היתר בא', תינוק בן 4 חודשים. בדצמבר 2015 הובא א' על ידי אביו לפעוטון. בשלב מסוים, מסיבה שאינה ידועה, איבד את הכרתו, רק שעות ספורות לאחר שנבדק אצל רופא שלא מצא בו בעיה רפואית. בשלב זה נכנסה המטפלת לסלון בו ישן התינוק והבחינה בו כשהוא מחוסר הכרה. המטפלת הרימה אותו והחלה לטלטל אותו ולקרוא בשמו, תוך שראשו שמוט ונהדף קדימה ואחורה, במטרה להעירו.

כתוצאה מהטלטול, נגרם לתינוק דימום מוחי נרחב ודימום ברשתית. כמו כן שטפה המטפלת את פניו של התינוק במים וניסתה להנשימו באמצעות סתימת אפו ונשיפה בפיו. משלא צלח הדבר, התקשרה המטפלת למגן דוד אדום, והחלה לבצע בתינוק החייאה בחצר המשפחתון, בהתאם להנחיות שנמסרו בטלפון על ידי הצוות הרפואי, אשר היה באותה עת בדרכו למקום. כתוצאה ממעשיה של הנאשמת, הידרדר מצבו של המנוח, ולאחר כשבועיים נקבע מותו.

המטפלת למדה את לימודי המקצוע במוסד מוכר בבני ברק וכתנאי לקבלת תעודת גמר, נדרשה להשתתף בקורס עזרה ראשונה והחייאה. על פי כתב האישום, המטפלת ציינה בפי מדריכת הקורס כי היא גרה בירושלים, ומתקשה להגיע לקורס העזרה הראשונה שמתקיים בבני ברק. לכן, סיכמו המטפלת ומדריכת הקורס כי המטפלת תזכה לציון עובר בקורס, מבלי להשתתף בו. על סמך סיכום זה קיבלה המטפלת תעודת גמר המסמיכה אותה לטפל בפעוטות והפעילה מסגרת לטיפול בפעוטות ללא שהיה לה את הידע והמיומנות הנדרשים לכך.

על פי כתב האישום, רשלנותה של המטפלת התבטאה בין היתר בכך שטלטלה את התינוק לאחר שאיבד הכרה וגרמה לו נזק שהביא למותו, פעלה בחוסר זהירות והפעילה משפחתון ללא שהיה לה את הידע והמיומנות הנדרשים לכך. לכן, היא מואשמת בגרימת מוות ברשלנות ובקבלת דבר במרמה.