אחרי השבת הקשה של משפחת אנסבכר מהיישוב תקוע, דודתה של יעל מדברת. "קודם כל אני רוצה להודות לכל עם ישראל על החיבוק הגדול", הודתה תחילה.

"אורי אהובתנו היקרה, היתה ילדה מלאת אור, היתה ילדה של אהבה, אהבת האדם, כל בן אדם רצתה רק להצליח לאהוב יותר. אם משהו קשה לה לעבוד לשפר. היתה לה נפש מיוחדת וגדולה. היא רצתה רק לעשות טוב. שזה מה שאנחנו כל כך רוצים".

צילום: שירות מיינט

על הקשר עם אורי היא מספרת: "אורי היא ילדה מאוד מיוחדת, ברגע שנולדה, למדתי ממנה המון. כל השיחות, שיחות שאתה לא מדבר עם נערה בת 17 , 18, 19, בן אדם גדול שמנסה להבין כל דבר. מה נכון ואיך לחיות את הדרך הכי נכונה והכי טובה, ולתת עוד לעולם. והיא עשתה את זה מתוך אמונה שזה הדבר הנכון. היא אהבה לצאת לטייל, היא היתה מטיילת בתקוע. היא ידעה לשמוח מכל פריחה. היא ידעה להכיל ולהצליח, ולראות את הטוב".

אורי אנסבכר. צילום: באדיבות המשפחה

את יכולה לשתף אותנו בשיחה האחרונה שלכן?
"זה היה בשישי שעבר, קודם כל זה החיבור שלה, זה החיבוק החם. זה חיבוק שמביע את הקושי. הלכנו לעבודה שלה וסיפרה מה היא עושה בשירות שלה. עבודה עם בני נוער בסיכון. כל אחד הוא מיוחד ושונה היא אמרה, והיא רצתה רק לעשות טוב לאחרים. דיברנו על עתיד מה היא חושבת על שנה הבאה, היא התחילה לחשוב בסוף השירות מה לעשות הלאה. היו לה הרבה חלומות".

מתי הבנתם שקרה משהו?
"היא לא חזרה, היא לא ענתה לטלפון. ברגע שהיא לא חזרה הבנו שמשהו קרה".

דודתה של אורי אסנבכר (משמאל). צילום: שירות מיינט

האם עצם העובדה שעדיין לא קראו לזה פיגוע זה מטריד אתכם? אתם מתעסקים בזה?
"לדעתי זה פיגוע. אני לא יודעת איך להגדיר את זה אחרת אם זה לא. היא יצאה ליער, היא יצאה לטייל, היא לא יצאה עם סכין ליער. איזה משהו אחר זה יכול להיות".

על פי הדיווחים, אנסבכר ז״ל יצאה ביום חמישי נסערת ממקום עבודתה וביקשה ״להתבודד״. היא הוכרזה נעדרת בשעה 11:00 בבוקר, וסמוך לשעה 19:00 נמצאה גופתה ביער עין יעל. 

ביום שישי האחרון היא הובאה למנוחות בליווי מאות ממכריה. משטרת מחוז ירושלים בהודעה חריגה לאחר כניסת השבת בעקבות הפצת שמועות ודיווחים כוזבים: "אנו מבהירים כי מדובר בפרסומים חסרי כל שחר, הפוגעים הן בכבוד הקורבן והן בכבוד המשפחה תוך הטעיית הציבור".

עין יעל. צילום: לירן תמרי

בהמשך הותר לפרסום כי ערפאת ארפאעיה (29), פלסטיני, תושב חברון נעצר בחשד לרצח. מחקירתו בשב"כ עולה כי בבוקר יום חמישי האחרון, יצא ערפאת מביתו בחברון כשברשותו סכין ועשה את דרכו לכיוון הכפר בית ג'אלה. ערפאת צעד לכיוון היער, שם הבחין באורי ז"ל, תקף ורצח אותה.