החשוד ברצח אלירן מלול ומיכל סלה ז"ל (צילום: מתוך עמודי הפייסבוק)

פרטים חדשים מהרצח ברמת מוצא: בעוד החשוד אלירן מלול שוחרר היום (שישי) מבית החולים והועבר לבית המעצר בכלא ׳ניצן׳, ממצאי החקירה החדשים שפורסמו ב״חדשות 12״, חושפים פרטים נוספים על מה שאירוע ביום חמישי שעבר בביתם של בני הזוג. 

• כשהוא מדמם ובידו תינוקת: תיעוד המסלול שעשה החשוד ברצח מיכל סלה ז״ל

גורם המעורה בפרטים סיפר כי סלה ז״ל, נאבקה ממושכות בבעלה לפני שקרסה ומתה, תוך שהיא בורחת ממנו ועוברת בין כל חדרי הבית - שכמעט כולם הוכתמו בסימני דם ומאבק. ממצאים אלה מחזקים את טענת המשטרה כי לא מדובר בהחלטה משותפת של השניים להתאבד, כפי שטען בתחילה מלול בפני השכנים, שניות לפני שקרס ואיבד את הכרתו.

מיינט ירושלים בפייסבוק - לחצו כאן לכל העדכונים

מלול שוחרר מבית החולים ועדיין מסרב לשתף פעולה עם חוקריו

בתוך כך, מוקדם יותר היום קיבל מלול מכתב שחרור מבית החולים הדסה, בו היה מאושפז מאז אירוע הרצח, בו על פי החשד ניסה גם להתאבד. לטענת המשטרה, יחד עם מכתב השחרור שקיבל, המליץ בית החולים הדסה על המשך אשפוזו של מלול בבית חולים פסיכיאטרי. זאת, לשם המשך אבחונו, ותוך חשש שהוא מהווה עדיין מסוכנות לעצמו.

מיינט ירושלים בפייסבוק - כל העדכונים

מלול התנגד לעבור בדיקה פסיכיאטרית. על כן, הגישה המשטרה היום (שישי) בקשת אשפוז בכפייה לבית חולים פסיכיאטרי, לבית משפט השלום. עו"ד ואסים דכוור שייצג את מלול מטעם הסנגוריה הציבורית טען בדיון כי לא קיימת סמכות לכפות על חשוד אשפוז פסיכיאטרי אם הוא מתנגד לכך. עוד נטען כי בית החולים לא טען כי מלול מחויב באשפוז פסיכיאטרי.

השופט אוהד גורדון דחה את בקשת המשטרה לאשפז את מלול בכפייה. לדבריו "מצב הדברים אינו מקים בסיס להוראה על אשפוז כפוי על פגיעתה הקשה בזכויות אדם. לסיכון העצמי, ככל שהוא קיים, ניתן לתת מענה באמצעות השגחה הולמת במתקן המעצר". מאז מעצרו, למרות ניסיונות המשטרה לחקור את מלול, מלול טרם מסר את גרסתו לאירוע החשד לרצח.