מלון בוטיק 'המושבה'. צילום: יח"צ

מלונות בירושלים מצביעים ברגליים, או יותר נכון במזלג, בסכין ובתעודת הכשרות. לאחרונה חתם המלון החמישי בעיר על הצטרפות למיזם השגחת הכשרות של רבני 'צהר'. מדובר במלון בוטיק 'המושבה' הפועל בבית טמפלרי במושבה הגרמנית.

'צהר' חוגגים שנה למיזם הכשרות האלטרנטיבית שלהם ומערך ההשגחה שהקימו כולל כבר 120 מסעדות, שאליהן מתווספים בהדרגה גם בתי מלון. עד כה רשימת העסקים שהצטרפו להסדר אינה כוללת מלונות גדולים, שמעדיפים בינתיים להישאר עם הכשרות הממלכתית של הרבנות הראשית, אך בצוהר מקווים להגיע בסופו של דבר גם אליהם. בינתיים הם פועלים להרחיב את אחיזתם בגזרת המלונות הקטנים והבינוניים - שוק נרחב שהולך ומתפתח בשנים האחרונות.

תוכנית הכשרות האלטרנטיבית של 'צהר' החלה במקור כיוזמה מקומית של מסעדנים בירושלים וקיבלה בהמשך את החסות של ארגון הרבנים המתון, המתחרה במונופול של הרבנות הראשית. בחודש יוני האחרון הצטרפו למיזם שני מלונות ראשונים בעיר – 'וילה בראון' ברחוב הנביאים ומלון הבוטיק 'פעמונים' בתחילת רחוב המלך ג'ורג'. שניים נוספים הצטרפו בהמשך, וכעת מלון המושבה הוא החמישי במספר.

מבחינת ההלכה, ב'צהר' טוענים שאין הבדל בינם לבין הרבנות הראשי. הפער העיקרי נוגע למה שמתרחש מסביב, כשבניגוד לכשרות הממלכתית של הרבנות המערך האלטרנטיבי נמנע מלהתערב בנושאים שאינם קשורים למזון. כמו כן הם מקפידים לדבריהם על שקיפות ועל מחירים אחידים וידועים לכול שמתפרסמים באתר אינטרנט של הארגון.

ראש מיזם הכשרות של ארגון רבני 'צהר', הרב רפי פוירשטיין: "אנו מברכים את המלון החמישי במספר המצטרף למיזם הכשרות של הארגון. המלון הזה מצטרף ללמעלה ממאה בתי עסק בתל אביב, ירושלים וברחבי הארץ שהצטרפו למהלך הזה שמנגיש כשרות איכותית ומוקפדת אך גם ידידותית למיליוני הלקוחות ברחבי המדינה החפצים בכשרות".