דואר ישראל ועו"ד חביליו. צילום: אדווה חולי, לירן תמרי

בית המשפט העליון המליץ הבוקר (ב') לחבר המועצה עו"ד יוסי חביליו לחזור בו מעתירתו נגד העברת דואר ישראל אל העיר מודיעין. "עם כל הסימפתיה, אנחנו עוסקים בביקורת שיפוטית ולא בצדק חברתי או חלוקה מחדש", אמר השופט עוזי פוגלמן. בהמשך חזר מעתירתו עו"ד חביליו, והעתירה נמחקה.

השופטת ענת ברון אמרה במהלך המשפט: "אין מקור סמכות אנחנו לא ניכנס לשיקולים עסקיים. מעריכים את המאמץ של אדוני (עו"ד יוסי חביליו)".

קראו גם
• עובדי הדואר בירושלים לקראת הדיון בבית המשפט העליון: "המדינה ויתרה עלינו"
• המטה המרכזי של דואר ישראל שמפרנס 1,000 משפחות ירושלמיות - יעבור למודיעין

"בעקבות הערתנו בדבר היעדר מקור סמכות שמכוחו להורות למשיבה לבטל את ההחלטה נושא העתירה, על פי התשתית שהונחה לפנינו בעתירה הודיע ב"כ העותרת כי אין הוא עומד על העתירה. העתירה נמחקת", נכתב בהחלטה.

הדיון בעליון. צילום: לירן תמרי

עו"ד יוסי חביליו: "צר לי שבית המשפט לא רצה להיכנס לעובי הקורה. יש כאן חוסר סבירות קיצוני שהחלטת ממשלה מדברת על לעודד מעבר לירושלים ובפועל חברה ממשלתית, מרכזית, היחידה שיושבת בירושלים עוזבת את העיר. לפי דו"ח מבקר המדינה כיום שני אחוז מעובדי החברות הממשלתיות נמצא בירושלים ואם עזיבת הדואר זה יירד לחצי אחוז. אני בהחלט כועס על רשויות המדינה שמדברים כל חשיבות ירושלים וחיזוקה ונותנים יד להחלשת ירושלים. הצגתי בפני בית המשפט 25 מדינות שבכולן הדואר שהוא סמל שלטון נמצא בעיר הבירה ורק בישראל מוצאים אותו מעיר הבירה".

מוביל מחאת העובדים מסר אתמול: "מקווים שהצדק ייצא מחר מבית המשפט.  במקום לחזק את עיר הבירה - המדינה פשוט ויתרה עלינו".

כאמור, מזה כשנה מנהלים עובדי מטה הדואר בירושלים מאבק עיקש נגד הנהלת הדואר, לאחר שזו החליטה, מבלתי לשתף את העובדים להעתיק את משרדי מטה הדואר מירושלים למודיעין.