הלוח והכיתוב (צילום: mynet)

סערה במכללת דוד ילין, שעות ספורות לפני כניסת יום הזיכרון: אלמונים השחיתו לוח זיכרון שהוקם לקראת אירוע יום הזיכרון ומחקו שמות חללים. לטענת כמה מהסטודנטים במקום, ההשחתה בוצעה על ידי סטודנטים ערבים הלומדים במוסד.

לאה חסנו, סטודנטית במכללה הנציחה את הירצחו של אביה, אברהם חסנו ז״ל שנרצח בפיגוע דריסה בשנת 2015 על קיר הזיכרון במכללה: "אתמול אחרי אירוע הזיכרון שהתקיים במכללה הבחנתי במספר סטודנטיות ערביות כאשר הן מוחקות שמות חללים מקיר ההנצחה וכותבות כתובות בערבית- 'רמדאן קרים'. אני מצפה כפי שאנו מכבדים את הזולת - שיכבדו אותנו, יקירנו אינם נמצאים פה אבל מאחוריהם עומדות משפחות שמגנות עליהם ועל כבודם".

שעות לאחר המקרה הוציאה הנהלת המכללה הודעה לסטודנטים: "אני רואים בחומרה רבה את המעשים ומגנים אותו בכל תוקף. הנהלת המכללה תיבדקו המושא ביסודיות ותפעל עפ״י כללי תקנון המשמעת".

שי גליק מנכ"ל בצלמו המיצג את חסנו: "פנינו לנשיא המכללה בדרישה ברורה וחד משמעית מדובר בפשע שנאה גזעני. לא ייתכן שאדם אשר עושה פשעי שנאה אלו יוכל להמשיך לכהן כמורה ואפילו כמחנך בבתי ספר. חובה לזרוק אותם מהמכללה לצמיתות. בנוסף אני קורא למל"ג לוודא שאנשים אלו לא יקבלו תעודת מורה משום מכללה כולל מכללה ערבית עד שיעשו עבודה מיוחדת על פשעי שנאה״.

לאחר שהוסר הלוח, הבוקר התקיימה שיחה בין בסטודנטים ומנהל דוד ילין שאסר על תליית הלוח בפעם השניה. "תשובתי הנחרצת והחד משמעית אני אוסר לשים את הלוח הזה", אמר.

לאחר האירוע, נשלחו היום בצהריים (ד') מכתבים מההנהלה אל הסטודנטים בהם הם מגנים את המעשה. בין היתר נכתב: "המכללה מכבדת את זכר הנופלים באירוע זיכרון מכובד ובפינת זיכרון ביוזמת אגודת הסטודנטים. אין מקום לייצר פרובוקציות על ידי גורמים חיצוניים ויש לכבד את פינות ההנצחה ברחבי המכללה. נשיא המכללה, פרופ' יוסף פרוסט, עשה מאמצים עם הסטודנטים להידברות ולמנוע את סערת הרגשות". בהמשך נכתב כי אין אישור להקמת עמדות זיכרון אלטרנטיביות. הסטודנטים הוזמנו לישיבת חירום של ההנהלה שעסקה בנושא. בסיומה הוחלט חזמן ועדת משמעת שתטפל בנושא.