דני כץ ז"ל. צילום: יואב דודקביץ'

"הכאב והצער גדולים וקשה למצוא את המילים לנחם ולהתנחם בהן", כך כתב היום (ג') אופיר מאי, מנהל אגף פיקוח ורישוי במינהל תכנון ותשתיות ומנהלו של דני כץ ז"ל ששם קץ לחייו אתמול (ב') סמוך לביתו שבקרית יובל, לעובדיו: "קיבלנו אתמול בשורה קשה וכואב. ההודעה על מותו של דני תפסה את כולנו בהלם והפתעה. איש לא ציפה לזה".

אתמול נמצאה גופת גבר בן 30 ששמו נקשר בפרשת שחיתות ללא רוח חיים בשכונת קרית יובל. מספר שעות מאוחר יותר הוציאה עיריית ירושלים הודעה כי העובד ששם קץ לחייו הוא –דני כץ אחד מהחשודים שנעצרו בשבוע שעבר  בפרשת השחיתות בעירייה.

"כולנו כואבים היום על הטרגדיה הגדולה. דני היה דמות מוכרת ואהובה על כולם, אין מי שלא הכיר אותו. תמיד עם חיוך גדול, תמימות ותום לב, רצון לתת שירות וכמובן אהבה ללא גבולות לקבוצת הכדורסל של הפועל ירושלים. אהוב על העובדים ואוהב את האגף ואת מחלקת הרישוי שבה עבד.

מודעת האבל של דני כץ

"כעובדי האגף, יחד עם חבריו הרבים בעירייה, נכיל יחד את הכאב והאובדן, נתמוך אחד בשני וננחם את משפחתו האבלה. אנו שותפים לשמחות ולצערי גם לכאב ולאובדן. ההתמודדות קשה ואנו עוברים אותה באופן פרטי אבל גם יחד כקבוצה.

עמדת הזיכרון לזכרו של דני כץ. צילום: אלון לוי

במכתבו עוד כתב כי מחלקת הרישוי תציב מחברת זיכרון בה יוכלו העובדים לכתוב דברי תנחומים וזיכרון למשפחתו של דני. "דווקא ברגעים קשים כאלה שכולנו שרויים בעצב, חשוב שנזכור ונזכיר את הרגעים המצחיקים הרבים שהיו עם דני, את הזיכרונות והחוויות הטובות כדי שבני משפחתו יכירו גם צדדים אלה מהעבודה אשר היתה חלק מרכזי בחייו".

אליעזר ראוכברגר, יו"ר ועדת תכנון ובניה כתב לעובדים: "אסון גדול פקד אותנו כולנו, אנשי מינהל תכנון בעיריית ירושלים. ההלם הוא גדול והתדהמה היא רבה. דני כץ ז"ל היה אחד העובדים, החרוצים, המסורים, האהובים, החייכנים והיקרים שלנו, ואנו כולנו המומים כואבים ודואגים את לכתו והסתלקותו בפתע דמי ימיו, בהותירו אלמנה וילדים יקרים בוכים אבלים ודואבים. ליבי ליבי אתכם עובדי מינהל תכנון, אגף רישוי ופיקוח, ובפרט עובדי מחלקת הארכיב והרישוי היקרים. זהו אובדן של עובד ותיק ומסור, וכולנו נצטרך לאזור כוחות רבים כדי להתגבר על האבדה היקרה והאהובה הזו".

מעיריית ירושלים נמסר: "ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מנהלי ועובדי העירייה משתתפים בצער המשפחה על האבדן הכבד במות יקירם דני כץ ז"ל. עיריית ירושלים, אגף הרווחה והשירות הפסיכולוגי עומדים בקשר עם המשפחה, ויסייעו ככל הנדרש נוכח הטרגדיה הקשה. יהי זכרו ברוך".

זירת האירוע (צילום: ענת יורובסקי)

לאחר הלוויה ובתום ימי השבעה יקיים האגף, כך על פי המכתב אירוע לזכרו.

יהי זכרו ברוך