גן ילדים. פעוטון. אילוסטרציה: shutterstock

שכחה לנעול את ארון חומרי הניקוי והואשמה ברשלנות: פרקליטות מחוז ירושלים הגישה השבוע (ג') כתב אישום לבית משפט השלום בעיר נגד מנהלת פעוטון בצפון העיר. הסיבה: התרשלה בכך שאחסנה חומרי ניקוי ללא השגחה, מה שהביא לפציעתו של פעוט. היא מואשמת בעבירות של "מעשה פזיזות ורשלנות" ו"השארת ילד בלא השגחה".

על פי כתב האישום, המנהלת אחסנה חומרי ניקוי, לרבות חומרים כימיים, בארון שאינו ננעל מתחת לכיור המטבח בפעוטון שהפעילה מביתה. האירוע החריג התרחש לפני כשלושה חודשים כאשר הפעוט נותר ללא השגחה במטבחון. הוא ניגש לארון ושפך על עצמו חומר לשטיפת רצפות וחומר מסיר שומנים מסוג 'סנט מוריץ'. "כעבור זמן מה הבחינה הנאשמת בפעוט כשהוא בוכה ויושב בתוך שלולית של חומר ניקוי", נכתב באישום שהוגש לבית המשפט. "הנאשמת החליפה את בגדיו, שטפה את גופו במים והשכיבה אותו לישון".

כך נפצע הפעוט
הגננת לא נעלה את ארון חומרי הניקוי
היא לא הבחינה כשהפעוט פתח אותו
הוא שפך על עצמו חומר לשטיפת רצפות ומסיר שומנים
כשהבחינה בו בוכה היא שטפה אותו והשכיבה אותו לישון
היא לא דיווחה להורים או הזעיקה צוות רפואי
(על פי כתב האישום)

עוד נכתב באישום כי כאשר אמו של הפעוט הגיעה לפעוטון היא הבחינה בכוויות בכל חלקי גופו. על פי האישום, מנהלת הפעוטון לא דיווחה להוריו של הפעוט על האירוע החמור ולא הזעיקה צוות רפואי למקום. "בעקבות המעשה של הנאשמת נזקק הפעוט לטיפול רפואי בבית חולים ולטיפול תרופתי ונגרמו לו החבלות האלה: כוויות כימיות בדרגה 2 בפנים, בבית החזה ובבטן, כוויות בפנים, עפעף ימין ופגם בקרנית עין ימין".