חדר כושר. "מסכים ולבוש נוראי" | צילום: שאטרסטוק
הרבנים מצאו שעת כושר לצאת נגד המכונים: לוחות המודעות ברחבי השכונות החרדיות בעיר כוסו השבוע בשלטי ענק תחת הכותרת "מכשול חמור במכוני הכושר בירושלים". אף שגם בעולם החרדי מתפתחת ההבנה ששמירה על הכושר טובה לבריאות ושמדובר בצורך בסיסי, עדיין יש גורמים במגזר שרואים בהם סכנה.

כך קורה שאף על פי שכיום פועלים מכוני כושר 'כשרים' לא מעטים בשכונות החרדיות, שמקפידים על הפרדה בין גברים לנשים, הרבנים קוראים לציבור החרדי בעיר להימנע מלהשתמש בשירותיהם, אפילו אם מדובר במכונים לנשים בלבד.

"הננו להביא לידיעת הציבור כי במכוני כושר בעיר הקודש ירושלים, אפילו לנשים בלבד, ישנם מכשולים רבים חמורים ביותר", נכתב במודעה שפורסמה מטעם 'הוועד לטוהר המחנה, ארגון לשמירת גדרי הקדושה'. לדברי הרבנים החתומים על המודעה, "המכשולים הם מסכי טלוויזיה - עם סדרות וסרטים, שירי קולנוע כגרועים שבאומות ולבוש נוראי". הרבנים קוראים במכתבם, "הורים יקרים, בדקו להיכן בנותיכן הולכות, מה הן רואות ומה הן שומעות, כי בנפשנו הדבר".

המודעה מתפרסמת על רקע אופנה הולכת וגוברת במגזר של הליכה למכוני כושר. בתקשורת החרדית מתפרסמות מודעות מטעם מכוני כושר, שחלקן אף מציעים שעות נפרדות לנשים ולגברים במטרה לקרוץ לקהל החרדי. על רקע המגמה הזאת החליטו רבני המגזר להיאבק בתופעה.