שנת 2018 היתה שנה מלאת סיפורים אישיים ומרתקים, חלקם נגעו לליבנו והפכו לוויראלים וחלקם חמקו מתחת לראדר. 2018 נפרדת מירושלים ואנחנו פה כדי לרכז את הכתבות שהכי אהבתם.

מי את סימה בכר מימון? \ עומר נצר 

סימה בכר מימון שנכנסה השנה לתכנית 'האח הגדול' הפכה לאחת המתמודדות המדוברות ביותר בתכנית. הכתבה "מי את סימה בכר מימון?" הפכה לכתבה הנצפית ביותר במיינט ירושלים השנה. בכר - מימון מוכרת לירושלמים קודם לכן בשל נישואיה לכדורגלן בית"ר בעבר, אילן בכר וכן בזכייתה בתחרות מיס עולם לנשים נשואות.

סימה בכר מימון. צילום: מתוך האינססטגרם של האח הגדול

במהלך התכנית פרץ ריב גדול בינה לבין אביבית בר זוהר בעת משימה "גן אחוש". בראיון מיוחד אמרה של סימה אמרה למיינט ירושלים: "אם סימה התנהגה כך הגיעו מים עד נפש".  אחרי 92 ימים בכר היתה המודחת העשירית מבית האח הגדול. ביציאתה אמרה: ״אחרי הרבה שנים, סוף סוף היה לי את הביטחון העצמי להיות מי שאני, במאה אחוז״.

היכן ממוקמות המצלמות לאכיפת חניה \ לירן תמרי

פרויקט אכיפת חניה אסורה באמצעות מצלמות של העירייה התרחב באופן משמעותי בשנה האחרונה. עד חודש יולי 2018 הותקנו בירושלים 9 מצלמות, ולאחר כחודש הותקנו 11 מצלמות נוספות. מיינט ירושלים חשף את הרשימה המלאה של מצלמות אכיפת החניה מדרום העיר ועד לצפון העיר.

מצלמות אכיפה באגריפס. צילום: לירן תמרי

המהפכה בתחבורה בירושלים: עליתם ללא רב קו טעון כמה תשלמו?  \ לירן תמרי, רועי אלמן

הרפורמה החדשה בתחבורה הציבורית בירושלים עוררה סערה בקרב הירושלמים. במסגרתה הנהגים לא ימכרו כרטיסים לתושבים. הרפורמה עוררה שאלה חשובה: מה יקרה לנוסע שיגיע לתחנה שבה אין עמדת הטענה והרב קו שלו יהיה ריק? מיינט ירושלים פרסם לראשונה כי אותו נוסע ייאלץ לרכוש מהנהג רב קו חדש בעלות של 5 שקלים - בנוסף למחיר הנסיעה ולשלם בסך הכל 10.90 שקל, אפילו שברשותו כבר קיים כרטיס.

רב קו. צילום: רועי אלמן

ארוחת הערב האחרונה של הצעירים שנספו באסון נחל צפית \ לירן תמרי

אחד הנושאים שהסעירו את המדינה השנה היה האסון בנחל צפית בה נהרגו באסון 10 בני נוער מתוכם שלוש בנות מירושלים והסביבה: אלה אור ז"ל, יעל סדן ז"ל ומעיין ברהום ז"ל. בלילה לפני שיצאו הצעירים לנחל, פרסמה יעל סדן ז"ל בחשבון האינסטגרם שלה תמונה ובה היא משתפת את חבריה בארוחת הערב שנערכה ב"מלאכות הגמלים" בשטח בדרום יחד עם הצעירים, מה שהסתבר כארוחת הערב האחרונה.

הסטורי האחרון של סדן ז"ל. צילום: מהאינסטגרם

הקניון הישראלי־פלסטיני הראשון בירושלים \ קותי פונדמינסקי

הכתבה האחרונה שסוגרת את חמישיית הכתבות הנצפות ביותר במיינט ירושלים: הקניון הישראלי - פלסטיני הראשון בירושלים. בלב אזור התעשייה הכבדה וסמוך לגדר ההפרדה בעטרות ייפתח בעוד כחודש הקניון החדש של רמי לוי בשטח של 30 אלף מ"ר. בין החנויות שתוכלו למצוא: רשת תכשיטים פלסטינית ליד סופר פארם, חנות בגדים 'ג'ובאני פאולו' מסלאח א־דין ליד מותגי ביגוד ישראליים וכמובן סופר ענק של 'שיווק השקמה'.

קניון עטרות. הדמיה: 3d vision; אדריכל: חן אדריכלים