אילוסטרציה: shutterstock

בלשי יחידת ‘דרור׳ של שירות בתי הסוהר, ושוטרי משמר הגבול, עצרו אתמול (רביעי) מפוקח מין החשוד בעבירות מין בילדה בת 14 שהפר את תנאיו והסתתר תוך טשטוש זהותו.

העצור הינו תושב ירושלים, שחשוד בעבירות מין בילדה בת 14 והיה מפוקח באיזוק אלקטרוני. על ליחידת המודיעין של שב"ס הגיע מידע לפיו החשוד חיבל באזיק האלקטרוני שהוצמד לגופו, עזב את ביתו ונעלם.

עם קבלת המידע יצאו כוחות מג"ב ושב"ס לסריקות ברחבי העיר, עד שמצאו את מפוקח המין כשהוא מסתתר בגינה ציבורית, לאחר שהחליף את בגדיו, ואף כיסה באמצעות איפור קעקוע שהיה על זרועו על מנת לטשטש את זהותו.  

סגן גונדר ג׳, מפקד יחידת ׳דרור׳ של שב״ס, אמר: ״בזכות הטכנולוגיות והיכולות המודיעיניות שלנו הצלחנו תוך זמן קצר לאתר את מקום הימצאו של החשוד וכך לרכז מאמץ מבצעי לביצוע מעצרו במהירות ולהביאו למשמורת בבית מעצר כדי לשמור על ביטחון הציבור. בלשי היחידה ימשיכו לבצע פעילות אכיפה ומניעת פשיעה הן מתוך כתלי בית הסוהר והן בפעילות המכוונת אל מחוץ לחומות".

עוד מסר כי "מיד עם קבלת המידע מיחידת ׳דרור׳ הקפצנו כוח גדול של בלשים שביצעו סריקות ברחבי העיר. לרגע לא היססנו לסייע כי היה ברור לנו שחשוד בעבירות מין עלול לסכן את הציבור. מדובר בשיתוף פעולה בין המשטרה לשירות בתי הסוהר שרק הולך ומתהדק. התאום והשת״פ בין היחידות והארגונים מביאים לתוצאות מבצעיות ותורמת רבות לביטחון אזרחי ישראל". אמר קצין מג"ב שהוביל את הפעילות.