הר חוצבים. עוד מאות מקומות חניה | צילום: יואב דודקביץ

מסדרים לכם מקום: העירייה מקדמת הכשרה של שני מגרשי חניה חדשים בעיר. האחד הוא מגרש ריק ברחוב הנביאים פינת דרך הצנחנים, שם יוכשר חניון של 25 מקומות חניה. המגרש השני יוכשר בהר חוצבים ויהיו בו כ־210 מקומות חניה.

לצורך כך חתם השבוע ראש העירייה משה ליאון על שני צווים לשימוש ארעי במגרשים, שאושרו במסגרת היוזמה של מחזיק תיק החניה בעירייה, עו"ד יוסי חביליו, ובקרוב יחלו בהם עבודות ההכשרה.  יודגש כי מגרשים אלו יהיו פתוחים לכלל הציבור, כאשר החניה במרכז העיר תהיה בתשלום (כחול לבן), ובהר חוצבים בחינם.

"הכשרת שני המגרשים היא חלק מהתוכנית שלי להקים מגרשי חניה זמניים בשכונות, וזאת על מנת להקל על מצוקת החניה בשכונות העיר", אומר חביליו, ומכריז שבשנת 2020 יוכשרו עוד מגרשי חניה.

כיום שני המתחמים עומדים ריקים ללא בנייה ונמצאים בבעלות רשות מקרקעי ישראל (רמ"י). יש לציין כי הוצאת צווי השימוש הארעי על ידי העירייה לא תיפגע בזכויות הקנייניות של בעלי הקרקע וכי במידה שמקודמת על הקרקע תוכנית בנייה היא ממשיכה כרגיל, ולאחר הוצאת היתר הבנייה בעל המגרש מקבל לידיו חזרה את החלק הרלוונטי שעליו אושרה הבנייה.

חביליו. צילום: יואב דודקביץ'

תוקף הצו הוא לתקופה של חמש שנים פלוס אופציה להארכה. על פי החוק, לאחר הוצאת הצו בעלי הקרקע נדרשים להודיע לעירייה בתוך 60 יום אם בכוונתם להפעיל את החניון במקום. לחלופין יש באפשרותם להגיש ערר על ההחלטה לבית המשפט לעניינים מקומיים בתוך 30 יום. העבודות להכשרת החניון ברחוב הנביאים יהיו במימון מלא של העירייה, ואילו בהר חוצבים מינהלת העסקים של פארק התעשייה, שבה שותפות כלל החברות הפועלות שם, תישא בעלויות הקמתו.