פינדרוס. חזרה מורכבת. צילום: שלומי כהן

בין ביתר עילית לכיכר ספרא: יצחק פינדרוס, מי ששימש עד לא מזמן סגן ראש העירייה, מעוניין לשמש סגן גם בקדנציה הבאה. אלא שיש בעיה קטנה שלעת עתה מונעת ממנו לחזור לתפקיד - הוא לא הופיע ברשימת 'דגל התורה'.

שעות לפני סגירת ספר הבוחרים ערב הבחירות הנחו רבני המפלגה את פינדרוס להעביר את כתובתו לעיר אלעד ובדיל עם מפלגת ש"ס הגיש פינדרוס את מועמדותו לראשות העירייה החרדית. אלא שסאגה משפטית של הרגע האחרון הובילה אותו לבג"ץ, שם נפסלה מועמדותו שבוע בלבד לפני הבחירות מאחר שהוכח כי אין לו זיקה לעיר.

לאחר הפסילה חזר פינדרוס להתגורר בביתו ברובע היהודי. כעת מנסים במפלגתו להשיב אותו למועצת העירייה

פינדרוס כיהן במועצה כעשור ונהנה מקונצנזוס סביב תפקודו, מה שמוביל את ראשי מפלגתו לחפש דרך להחזירו לכיכר ספרא. אלא שעל פי חוק רק מי שמופיע בספר הבוחרים יכול להיות חבר במועצה. ראשי המפלגה מעוניינים שפינדרוס יהיה גם יו"ר ועדת תכנון ובנייה, תפקיד שמיועד על פי חוק לאחד הסגנים. יש לציין כי ספר הבוחרים מתעדכן אחת לכמה שנים והוא צפוי להיפתח מחדש רק בעוד 18 חודשים.

ועכשיו לרשימה

אם משרד הפנים יאפשר את המהלך, מועמדי 'דגל התורה' יצטרכו לפנות את מקומם על מנת לאפשר את חזרתו של פינדרוס, שכאמור לא הוצב ברשימה. לעת עתה לפחות מועמד אחד מסרב לעשות זאת.

למיינט ירושלים נודע כי ראשי דגל התורה פנו לאחרונה לשר הפנים אריה דרעי כדי שהאחרון יבחן אופציה חוקית שתאפשר למשרד הפנים לאשר את חזרתו של פינדרוס לספר הבוחרים בירושלים, אך הייעוץ המשפטי של משרד הפנים הודיע בימים האחרונים לראשי דגל התורה, כי זה לא אפשרי מבחינה חוקית שכן, ספר הבוחרים יפתח רק בעוד 18 חודשים.

פינדרוס: "בחודש האחרון מונתי למנכ"ל המכון החרדי למחקרי מדיניות כך, שהחזרה לתפקיד סגן ראש עיריית ירושלים לא עומדת מבחינתי על הפרק".