עו"ד אביחי אברהם. צילום: פרטי

יו"ר ועד העובדים בעירייה לא מוותר: עו"ד אביחי אברהם הגיש אתמול (ב') כתב ערעור בהול לרשות השיפוט של ההסתדרות ובו הוא מערער על ההחלטה ועדת המשמעת שהדיחה אותו ומבקש להחזירו לתפקידו. בערעורו, שהוגש באמצעות עו"ד אליעד שרגא, הוא מבקש לאפשר לו להתמודד מחדש על התפקיד בבחירות הקרובות. 

כזכור, לפני כשבוע וחצי, החליטה ועדת המשמעת של ההסתדרות להדיח מתפקידו את אביחי אברהם, יו"ר ועד העובדים בכיכר ספרא אחרי סכסוך מתוקשר עם דני בונפיל יו״ר מרחב ירושלים ההסתדרות.

המקרה שלפנינו מגולל התנהגות כוחנית, קשה, משפילה ובלתי חוקית של יו"ר מרחב ירושלים בהסתדרות הכללית אשר עשה כל שלאל ידו כדי להדיר את המערער מתפקידו כיו"ר ארגון העובדים בעיריית ירושלים - אליו נבחר ברוב מוחץ כדת וכדין", נכתב בערעורו, "התנהלות בלתי חוקית זו נולדה רק לאחר שהסתבר ליו״ר המרחב כי המערער נקט צעדים ארגוניים שפגעו במקורביו ומכאן אצה לו הדרך, והוא החל לפנות במכתבים לגורמים השונים בעירייה כמו גם לעובדי העירייה, בהם הכריז על עצמו כממונה במקומו של המערער".

קראו גם
• יו"ר ועד העובדים בעירייה, אביחי אברהם הודח מתפקידו
• מה קורה בגוף המייצג את עובדי כיכר ספרא?
• קרע בין יו״ר ועד העובדים בכיכר ספרא לבין יו״ר ההסתדרות בירושלים

לגבי החלטת ועדת המשמעת התייחס עו"ד אברהם: "ההליך שהתנהל בועדת המשמעת התנהל משל הוא 'בית דין שדה', מבלי שניתנה למערער זכות הטיעון כדבעי לרבות זכות עיין ומבלי שניתנה לו זכות להליך הוגן".

ביקשנו את תגובתו של יו"ר ההסתדרות בירושלים, דני בונפיל כשנתקבלה היא תתפרסם.