יוסף פרץ. צילום: יואב דודקביץ'

"זה הרס אותנו", כך מספר יוסף פרץ, אחיה של מרים פרץ על ההרגשה בביתם לאחר מות אחותו. מוקדם יותר הגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד מאג'ד עלייאן (55), שהצעירה מרים פרץ נמצאה ללא רוח חיים בביתו, בגין הדחת קטינה לסמים מסוכנים וכן החזקה ושימוש בסם מסוכן ולא בהמתה.

יוסף פרץ, אחיה של מרים מגיב לכתב האישום שהוגש. "הוא השאיר אותה למות, הביא לה סמים ונתן לה למות. הוא לא מואשם לא בהריגה, לא ברצח, זה אומר שעוד שנה שנתיים הבן אדם הזה בחוץ. אני לא מאמין שקורה דבר כזה".

מה אתם מתכוונים לעשות?
"אנחנו נגיע לכל מקום, לבית משפט, נפעיל את כל עורכי הדין. נתבע אותו ונעשה הכל".

יוסף פרץ. צילום: יואב דודקביץ'

מה אתה יכול לספר על מה שעובר על המשפחה?
"כעס, תסכול, כאב, אובדן. החיים שלנו השתנו, היינו משפחה שמחה, מחייכת ופורחת. ההורים שלי שבורים. המשפחה לא מתפקדת. זה הרס אותנו".

עו"ד ריאד סואעד המייצג את עלייאן: "חשוב לי לציין בשם הנאשם ובשם המשפחה שאנחנו מאוד מצטערים על מותה הטראגי של הילדה, משתתפים בצער המשפחה. הנאשם מדגיש שאין לו יד במוות הטראגי הזה. הוא כואב מאוד את המקרה, אבל מדגיש ושב ומדגיש שעובדות כתב האישום שהוגש מדברות בעד עצמן. המוות הטראגי הזה לא נגרם ממעשה של הנאשם. כנראה הלחץ התקשורתי על המשטרה ועל הפרקליטות הוביל להגשת בקשת המעצר עד תום ההליכים. אני בטוח שבית המשפט ישחרר אותו".