כלבים ובעליהם בעיר | צילום: שלומי כהן

בהחלטת הממשלה המחייבת משרדי ממשלה  להחזיר את משרדיהם ושלוחותיהם השונות לבירה, הוחרג משרד החקלאות. עכשיו הירושלמים ישלמו על כך את המחיר. במשרד החקלאות החליטו דווקא לסגור את הלשכה הווטרינרית המחוזית שפועלת בעיר ולהעביר את פעילותה לבית דגן.

מדובר בסניף של הלשכה המחוזית הווטרינרית שפועל בבית התאומים בגבעת שאול. בשלב ראשון, עוד בטרם נסגרה הלשכה בפועל, הוחלט על הפסקת קבלת הקהל בעיר, וכל מי שזקוק לשירותים של הלשכה מופנה כבר כיום לסניף בבית דגן. 

השירות המרכזי והעיקרי שמספקת הלשכה לציבור הרחב הוא אישורים ליציאה לחו"ל של חיות מחמד. כל מי שמחזיק ברשותו חיית מחמד ורוצה או נדרש לצרף אותה לטיסתו לחו"ל, ייאלץ מעתה במקום לקבל היתר לכך בגבעת שאול לנסוע עד בית דגן ולהגיש.

בלשכה הווטרינרית הירושלמית עובדים כיום כעשרה עובדים שלא ברור כלל מה יעלה בגורלם ואם ימשיכו להעסיקם במסגרת החלופית ויחייבו אותם לנסוע מדי יום למשרדם החדש והמרוחק. כך או כך, מדובר בפגיעה בתעסוקתם או לכל הפחות בהרעה בתנאי עבודתם במקרה הטוב.

הסניף בירושלים שירת לא רק את תושבי הבירה אלא גם את תושבי יהודה ושומרון, מבשרת ציון, מעלה אדומים וכלל היישובים במטרופולין ירושלים.

חבר המועצה ארה קינג יוצא נגד החלטת משרד החקלאות ופנה לשר החקלאות בדרישה לבטל את ההחלטה ולהבטיח כי הלשכה הווטרינרית הירושלמית תמשיך לפעול כרגיל ותפתח מחדש את שירות קבלת הקהל שנסגר.

קינג: "לא ייתכן שבבירת ישראל במקום לפעול להעתיק לכאן משרדים ממשלתיים שפועלים מחוץ לעיר יסגרו עכשיו נציגויות ויפסיקו לתת שירותים שונים שעד כה ניתנו כאן. זה לא הגיוני וגם מנוגד להחלטות ממשלה לחזק את מעמדה של ירושלים". 

כיום פועלות ברחבי הארץ שש לשכות וטרינריות מחוזיות בפריסה ארצית מבאר שבע בדרום ועד ראש פינה בצפון.

ממשרד החקלאות נמסר: "בהחלטת הממשלה שיש להעביר את המשרדים לירושלים נקבע שההחלטה לא חלה על משרד החקלאות. על מנת לחסוך מהאזרחים את הצורך להגיע פיזית ללשכה, בחודשים הקרובים יעלה פורטל חדש שיאפשר לקבל אישור דיגיטלי".