הרב אהרון רמתי. צילום: רפי קוץ

בית משפט השלום האריך היום (א') את מעצרו של החשוד בניהול כת בירושלים, אהרון רמתי בשלושה ימים. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בחמישה ימים.

נציגת המשטרה אמר במהלך הדיון כי "מאז הארכת המעצר האחרונה, ביום רביעי האחרון, נגבו עדויות נוספות, והחשוד נחקר. עולים פערי מידע בין הודעותיו האחרונות של רמתי ובין מידע אחר בתיק".

כמו כל על פיה, נתפסו חומרים חדשים בביתו של רמתי, המצביעים על תלות הבנות ברמתי בדברים הבסיסיים ביותר. "עולה ומתחזק החשד בנוגע להתנהלות כלכלית בעייתית. פערי מידע ולא בקנה אחד עם מה שמוסרים שאר החשודים. נגבו עד כה 124 עדויות, 18 עימותים. בעקבות פרסום התיק היו עוד נשים שפנו אלינוההצהרות של החשוד ושהייתו במעצר משפיע גם היא על נכונות הנשים לפנות ולהעיד. אם הוא היה משוחרר זה לא היה קורה.

"אנחנו מעוניינים לסיים את החקירה שלנו בימים הקרובים. פעולות החקירה הנוכחיות הן האחרונות שיש בכוונתינו לבצע", אמרה.

השופט ביאלין אלעזר: "בדיון היום עיינתי בראיות שהוצגו בפניי. החשד בעניינו של המשיב נותר כפי שהיה. זאת הגם שאינני מקל ראש בחומרת העבירות המיוחסות למשיב. בדיון ביום רביעי הורתי על שחרורו של המשיב. על החלטה זו הוגש ערר ובית המשפט המחוזי הורה על מעצרו של המשיב עד הדיון היום

"אני מקבל את החלטת בית המשפט המחוזי. עיון בדוח הסודי שהוגש לי היום מלמד על קיומו של 20 פעולות חקירה נוספות, מתוכן פעולות חקירה שהינן ברות שיבוש"