עיריית ירושלים. צילום: שלומי כהן

עיריית ירושלים נכנסת לעידן חדש: מעתה יחלו בעירייה לשלוח הודעות עיקול וחובות באמצעים דיגיטליים ובכך אולי להקטין את עיקולי החשבונות שמקבלים התושבים. עד עתה השתמשה העירייה בדואר ישראל על מנת לשלוח את הודעות העיקול. הודעות אלו לעיתים היו מגיעות מאוחר מדי והתושבים גילו כי חשבונם כבר עוקל והם כלל לא ידעו שישנו צו עיקול בגין חובות שלא שולמו.

מעתה כאמור תשלח העירייה את ההודעות אלו באמצעים דיגיטליים שיגיעו תוך שניות לסמארטפון של כל תושב. "לראשונה, העירייה שולחת גם הודעות לתושבים בסמוך למשלוח ההודעות באמצעים אלקטרונים דיגיטליים", נמסר מטעם העירייה בתגובה לפניית מיינט ירושלים, "כך שהתושב יכול להיכנס לקישור ולשלם בכרטיס אשראי את חובו".

מי שהכניס את הנושא לסדר היום של ישיבת המועצה הקרובה הוא יו"ר האופוזיציה, עופר ברקוביץ. לטענתו פנו אליו עשרות תושבים שחשבונם עוקל עוד לפני שקיבלו על כך הודעה.

ברקוביץ. צילום: יואב דודקביץ'

בתגובה להודעת העירייה על המעבר לאמצעים דיגיטליים, מסר ברקוביץ כי "אני גאה בהישג שלנו למען תושבי ירושלים. הגיע הזמן לקדם את הקשר של העירייה לקשר דיגיטלי שימנע עיקולים מיותרים ועוגמת נפש. נמשיך לעבוד למען התושבים בכל נושא, קטן או גדול ולשפר את השירות לתושבים".