ניסו שחם בבית המשפט. צילום ארכיון: מוטי קמחי

כחמש שנים לאחר שהואשם, בית המשפט המחוזי בת"א גזר היום (ב') על מפקד מחוז ירושלים לשעבר במשטרה, ניצב בדימוס ניסו שחם 240 שעות לתועלת הציבור ושישה חודשי מאסר על תנאי. בית המשפט נענה לבקשת הפרקליטות ועיכב את ביצוע גזר הדין ב-45 ימים זאת על מנת שמח"ש תוכל להגיש ערעור. השופט בני שגיא כתב בגזר דינו: "מעשיו של הנאשם פגעו בו ובמשטרה".

כתב האישום שהוגש נגדו כלל שמונה אישומים בעבירות של מרמה והפרת אמונים, מעשים מגונים והטרדה מינית של שוטרות שהיו כפופות לו. 

באפריל האחרון קבע בית המשפט כי שחם ביצע מעשה מגונה בשוטרת שהייתה כפופה לו, אך זיכה אותו מכלל האישומים האחרים. "אחרי מסע של שש שנים- ההר הוליד עכבר. הוגשו נגדי אישומים מוזרים והזויים", אז אמר שחם לאחר הכרעת הדין. "לאחר שנחקרו השוטרות המופיעות בכתב האישום ואחרות, התברר כי התמונה הראייתית שונה לחלוטין, וכי 'המימד של כפייה מינית' במעשיו של הנאשם לא תופס מקום מרכזי כלל ועיקר – לא ברמת ההיקף, ובוודאי שלא ברמת החומה במדרג עבירות המין" נכתב בהכרעת הדין.

בשיחה עם מיינט ירושלים אמר שחם לאחר הכרעת הדין: "אני לא מתחרט על שום דבר וגם לא על זה שלא לקחתי את הסדר הטיעון. אצטרך להילחם על החפות וזה מה שאעשה, להילחם על החפות זה לא דבר מאיים ולא צריך לפחד מזה".