גלריית ברבור. צילום: לירן תמרי

גלריה ברבור שוב בכותרות: בית המשפט המחוזי עיכב אתמול (ד') את פינויה של 'גלריה ברבור' והורה לגלריה להגיש לעירייה בקשה להקצות מחדש את הקרקע לפעילותה. על הגלריה להגיש את הבקשה תוך 45 יום

בכך למעשה הפך בית המשפט המחוזי את החלטתו של בית משפט קמא שהורה על פינויה של הגלריה והחזרת הנכס לעיריית ירושלים.

עו"ד יוסי חביליו אשר ייצג את גלריה ברבור בעתירה הנוכחית אמר למיינט ירושלים: "הסדר הפשרה שנערך בהמלצת בית המשפט מהווה הישג, שכן פסק הדין של בית המשפט השלום למעשה בוטל והגלריה נשארת במקומה. הנושא חוזר לעיריית ירושלים ואני מקווה שראש העירייה החדש יאפשר לגלריה להישאר במקומה, שכן היא חשובה מאוד לירושלים, הן מבחינה אומנותית תרבותית קהילתית והן מבחינת הערך של חופש הביטוי. אם הדבר לא יסתייע, נחזור לבית המשפט".

עורכי הדין דן יקיר ואבנר פינצ'וק מהאגודה לזכויות האזרח, שייצגו את הגלריה אמרו לאחר הדיון כי "גם לקהילה הזאת מגיע בית חם. אנו מקווים ומאמינים שהעירייה תשקול את בקשת ההקצאה בצורה עניינית ולא תערב שיקולים פוליטיים". חברי ברבור הוסיפו כי הם מקווים שעריית ירושלים תכיר בחשיבות הגלריה וזכותה לתת מקום למגוון דעות ופעילויות.

הגלריה הקומה לפני 13 שנים ומציגה אומנות עכשווית יחד עם פעילות תרבותית, חברתית וקהילתית ומקיימת בתחומה ערבי שייח יהודי- פלסטינאי דבר שהציב לא פעם את הגלריה בעין הסערה

בחודש יוני 2017 הגישה עיריית ירושלים תביעה לפינוי הנכס בו פועלת הגלריה לאחר שמספר חודשים לפני כן, התקיים במקום הרצאה של ארגון ״שוברים שתיקה״ בתחומי הנכנס העירוני.