משה ליאון במועצה. צילום: יואב דודקביץ'

ניתוק מיקרופונים, התעלמות משאילתות ומענה לא ענייני: בכמה הזדמנויות במהלך ישיבת המועצה האחרונה, התעלם ראש העירייה משה ליאון מחברי מועצה מסיעת התעוררות שביקשו רשות דיבור לפני הצבעה על סעיפים. בסיעה הפלורליסטית זועמים, מאחר ולטענתם זה בניגוד לחוק והיועץ המשפטי של העירייה שישב כל העת בחדר לא התערב על מנת לשמור על זכויות חברי המועצה, זאת חרף פניות מצד מספר חברי מועצה שביקשו את התערבותו.

בעקבות כך, חבר מועצת העירייה מטעם התעוררות, דן אילוז, שלח הבוקר (שלישי) מכתב חריף ליועץ המשפטי בו הוא קובל על המקרה ודורש את התערבותו. מכתב זה מצטרף לטענות קודמות של אילוז אותם פרסמנו במיינט ירושלים, שראש העירייה משתמש ביועץ המשפטי לעירייה כחסם בפני ביקורת אופוזיציונית.

"ראש העירייה בהתנהלותו חוסם עשרות אלפי תושבי ירושלים שהצביעו להתעוררות. ירושלים היא עיר מגוונת וחשוב שמגוון הקולות שבה יישמע בתוך מועצת העירייה", אמר אילוז בשיחה עם מיינט ירושלים.

לדבריו, "למרות היותה מחוץ להנהלת העיר, סיעת התעוררות היא הסיעה הגדולה ביותר במועצת העיר היום. כשפוגעים ביכולת שלה להתנהל במועצת העיר, פוגעים בייצוגם של למעלה מ-22 אחוזים מתושבי ירושלים שהצביעו בבחירות. זאת פגיעה קשה בדמוקרטיה, וכאמור לפני, זו גם עבירה על החוק".

מלשכת ראש העירייה נמסר: "כשחברי התעוררות יגיעו לישיבת המועצה על מנת לעבוד למען תושבי העיר ולא על מנת לייצר פרובוקציה פופליסטית מתמשכת נשמח להקשיב ואף לשתף פעולה".