סבו של מתן. צילום: פרטי

יממה לאחר שפורסם התיעוד המצמרר ברשתות החברתיות, אותו העלה תושב מזרח ירושלים באפליקציית ״טיק טוק״ בו הוא תיעד עצמו מטריד קשישים בשוק מחנה יהודה, נכדו של אחד מהם, מתן מקסימוב מתייחס לאירוע החמור.

"עוברים עלינו ימים לא פשוטים״, הוא מספר בשיחה עם מיינט ירושלים, "קיבלתי את הסרטונים מחבר ותיק ששלח לי קישור וביקש שאצפה בתיעודים הקשים. מדובר בסרטונים שהיו ברשת מעל שנה, הוא עשה את סבא שלי 'כוכב רשת' - מדובר באדם שיש לו אלפי עוקבים והחשבון שלו באפליקציית 'טיק טוק' נחשף לאלפים רבים".

על ההחלטה לפרסם על דבר המקרה הוא מציין: "סבא שלי מהאנשים של פעם, החשיפה לא קלה עבורו. הוא לא היה אומר לנכדים או לילדים שמשהו לא בסדר על מנת לא להדאיג אותנו. היה לי ברור שצריך לפרסם את הסרטונים תחילה באמצעי התקשורת. סבא מתרגש מהתמיכה של הציבור, הוא מרגיש בטוח עכשיו. יש נוכחות של משטרה ואנשי עירייה בשוק ואני מאמין שבימים הקרובים יצוצו קורבנות נוספים, שיצברו ביטחון בעקבות הפרסום ויגישו תלונה".

"לפעמים המשפחה מתרחקת במהלך הימים הרגילים, עכשיו כולנו מלוכדים ונמצאים סביב סבא", סיכם.  

אמש נעצר תושב מזרח העיר כבן 20, החשוד בהתעללות נפשית ופיזית בקשישים חסרי ישע באזור שוק מחנה יהודה, זאת בעקבות תיעוד שהופץ ברשתות החברתיות והגיע לידי החוקרים. בית המשפט האריך את מעצרו בשלושה ימים.