הנערה בישיבת המועצה. צילום: לירן תמרי

סוער בישיבת מועצת העירייה: על רקע הפרסומים על שלושה הוסטלים בירושלים שצפויים שעתידם בסכנה, חברת המועצה עינב בר כהן ('התעוררות') הגישה הצעה לסדר וביקשה ממועצת העירייה לפעול מול משרד הרווחה כדי להבטיח את המשך פעילותם של ההוסטלים. לאחר מכן הקריאה בשם אחת הנערות בהוסטל מכתב שכתבה, כשבסיומו התפרצה הצעירה וביקשה מליאון: "אתם חייבים לעזור לנו".

בר כהן נשאה דברים בקול חנוק כשדממה שררה באולם המועצה. "נכון שאני נציגת האופוזיציה, אבל אני ממש מבקשת מכם שנניח את הפוליטיקה והציניות בצד", אמרה. לדבריה, "הפעילות של ההוסטלים הללו היא קריטית עבור הנוער והחברה הירושלמית כולה, אשר רואה חשיבות עליונה בסיוע ותמיכה בנערות בסיכון, בהצלחתן והשתלבותן העתידית בחברה".

מפגינים בישיבת המועצה. צילום: לירן תמרי

עוד הוסיפה כשעשרות נערות מההוסטלים העומדים בפני סגירה נוכחים בקהל, "אני פונה ללב שלכם, אנחנו חייבים למצוא פתרון שיבטיח שהמוסדות הללו ימשיכו להתקיים. אני רוצה ברשותכם להקריא לכם בשם נערה מהוסטל 'בית צברית' שנמצאת כאן בקהל ואינה יכולה לדבר".

וכך כתבה הנערה לחברי המועצה, "הוסטלים בירושלים מקבלים בנות מכל שכבות האוכלוסייה, יש גורמים ברווחה שלא התייחסו לבנות שעברו ילדות קשה. אנחנו מבקשות הזדמנות נוספת לשפר את איכות החיים שלהם, לעמוד על הרגליים, לבנות עתיד ולהקים משפחה. אני נערה בבית שנתן לי תקווה שהאמין בי שהושיט לי יד. אסור להשאיר אותנו מאחור. אנחנו מבקשות שיאמינו בנו שיאמרו לנו שאנחנו מסוגלות להגשים את מה שחלמנו כשהיינו קטנות- שאנחנו מסוגלות לחלום ולקיים".

עוד כתבה הנערה, "ירושלים מלאה בנערים ונערות שנשרו מהמסגרת בין ירושלמים בין מחוצה לה בין שומרי תורה ומצוות בין שלא. אנא מכם תנו לנו עוד הזדמנות להיות במסגרת, אנחנו סיפור שיכל לקרות לכל משפחה".

בשלב הזה התפרצה לתוך הדברים הנערה שעמדה ביציע הקהל. "זו אני שכתבתי את זה. אני מבקשת מכם להתערב, אתם חייבים לעזור לנו", זעקה לעבר ראש העירייה וחברי המועצה.

ליאון לא נשאר אדיש והבטיח לסייע, אך ביקש להבהיר: "משום מה רוח הדברים פה היא שאתם באים לסייע ואנחנו מונעים משהו, כאילו יש פה טובים ורעים. קראתי את הידיעה על כך בעיתון בדיוק כמוכם וכבר שוחחתי עם כל הגורמים הרלוונטיים שמנסים לפתור את זה".

בנוסף, הודיע ליאון כי הוא מתכוון לסייר בימים הקרובים בבית צברית והזמין את בר-כהן להצטרף אליו לסיור. "אני יכול לומר שתהיה פגישה גם עם מנכ"ל משרד הרווחה וכולם פה יתגייסו לסייע, חברי התעוררות יכולים להצטרף ולהיות שותפים".