ניידת משטרה. צילום: באדיבות דוברות המשטרה

סגן מפקד תחנת המשטרה 'לב הבירה', סנ"ץ עופר דרור הודח לתפקיד במחוז ת"א לאחר שהורשע בהתנהגות בלתי הולמת, כך נודע למיינט ירושלים.

בעוד ״פרשת הניצבים״ במשטרה עדיין מהדהדת, הליך משמעתי שהסתיים באחרונה חושף התנהלות של אחד הקצינים הבכירים במחוז ירושלים.

על פי כתב האישום המשמעתי שהוגש, במסגרת טיול יחידתי של תחנת ״לב הבירה״ בילו מספר שוטרים ושוטרות במועדון מקומי, במהלך הערב על פי כתב האישום שתה הקצין הבכיר משקאות אלכוהוליים ושוחח עם שוטרת נוספת.

בשלב מסוים, על פי כתב האישום ,סמוך לשעה 02:30 החליט הקצין לעזוב את המלון כשהוא נוהג ברכב משטרתי, לידו ישבה השוטרת, ושוטר נוסף ישב במושב האחורי של הרכב‪.  כאשר הקצין הגיע יחד עם השוטרת למלון השניים עלו יחד במעלית והמשיכו לשוחח במסדרון. "הנאשם פתח את דלת חדרו והם נכנסו לחדר. השוטרת המשיכה לעמוד בפתח דלת חדרו של הנאשם כאשר השניים המשיכו לנהל שיחה אישית. בשלב מסוים נכנסה השוטרת אל תוך החדר והשניים המשיכו לשוחח. במהלך השיחה, במועד שאינו ידוע במדויק, תפס הנאשם קלות בידה של השוטרת והובילה לספה כדי שתשב. במהלך השיחה שאל הנאשם בין היתר, את השוטרת, האם הייתה לה מערכת יחסים קבועה והאם היא בתולה?'", נכתב בכתב אישום.

לאחר סיום השיחה, נפרדו השניים וסמוך לשעה 04:30 שיגר הקצין לשוטרת הודעת טקסט עם המילה ״בואי״. ההודעה נמחקה לאחר זמן קצר על ידי הקצין‪.

למרות התנהלותו בית הדין למשמעת של המשטרה השית על הקצין נזיפה חמורה וקנס כספי על סך 2,000 שקלים. אולם למיינט ירושלים נודע כי במשטרת מחוז ירושלים לא הסתפקו בפסיקתו של בית הדין והוא הודח מתפקידו והועבר לתפקיד במחוז ת"א.

"בלי לגרוע מעוצמת הכשל ומהצורך בהבהרת והתוויית נורמות התנהגות ראויות, מצאנו, כי באיזון בין אלו לבין כלל השיקולים לקולא, שפורטו בהרחבה לעיל, ותרומתו רבת השנים של הנאשם לשמירה על ביטחון הציבור ראוי להקל מעמדת התביעה ולהימנע מהשתת עונש של הורדה בדרגה, ולא יהא בכך לגרוע מהעברת המסר הברור והנחרץ כמו גם משיקום אמון הציבור", נכתב בפסק הדין.

בשיקולי הענישה הביא הרכב בית הדין את היותו של סנ״ץ דרור שוטר מצטיין ומוערך. בשנת 2006 אף הוענק לו איתור הגבורה לאחר שניהל מרדף אחר מחבל מתאבד והביא לנטרולו.