משה. צילום: יואב דודקביץ'

'הבית היהודי' לפני כיכר ספרא? חודש לבחירות לכנסת ובאי עיריית ירושלים, בפרט בקומה החמישית בבניין 1, תוהים לאחרונה להיכן נעלמה סגנית ראש העירייה חגית משה ('הבית היהודי').

משה משמשת בתפקיד בשכר וכן היא מחזיקת תיק החינוך, אך לדברי גורמים בספרא, בחודשיים האחרונים היא עסוקה בעיקר במשבר במפלגתה, לאחר נטישת השרים נפתלי בנט ואיילת שקד. משה מונתה לחברת המועצה הציבורית של המפלגה, שבחרה את היו"ר החדש ואת הרשימה לכנסת, וכפי שפורסם ב"ידיעות ירושלים", שמה אף עלה כמועמדת לשריון המיועד לנשים. היא השתתפה בכל הדיונים הפנימיים במפלגתה ואף נצפתה בסיורים עם יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ. לאחרונה אף התבטאה ברשתות החברתיות והרבתה להתראיין על ענייניה הפנימיים של מפלגת הבית היהודי, אך בעירייה, מתברר, פחות יצא לה למלא את תפקידה.

גורם בכיר בכיכר ספרא תקף השבוע את משה בחריפות. "חבל שכספי המיסים שנועדו למשרת סגנית ראש העירייה בשכר מתועלים לטובת מפלגה. היה מוטב לתת את משרת הסגנות ל'התעוררות' ובכך לסלול את הדרך לקואליציה מקיר לקיר, במקום לתת את המשכורת לנבחרת ציבור שלא מממשת את תפקידה. לא הגיוני שבחודשים הקריטיים שבהם מגבשים את תוכניות העירייה לקראת שנת הלימודים הבאה, לשכתה כמעט איננה פעילה".

הגורם מוסיף כי הגיוני שפוליטיקאים ייקחו הפוגה קלה, אך "להיעדר מהעירייה בתקופה שבה הקדנציה בקושי החלה, זו התנהלות תמוהה במיוחד".

בתוך כך, על פי פרסומים רשמיים של מפלגת 'הבית היהודי', בן זוגה של סגנית ראש העירייה, איציק משה, המשמש כראש אגף תנועות נוער בעירייה, מונה ליו"ר מטה הבחירות של המפלגה בעיר - בניגוד לנהלים ולהוראות של משרד הפנים

מהעירייה נמסר: "בניגוד לנטען, איציק משה לא מונה למנהל מפלגת הבית היהודי בירושלים. הפרסום שגוי ומשה יתקנו". 

חגית משה מסרה כי בעלה אינו נושא שום תפקיד רשמי במפלגה. בנוגע להיעדרותה מהעירייה אמרה משה: "זה לא סוד שהייתי פעילה מאוד במפלגה. נבחרה ועדת איתור שבחרה את היו"ר וחברי הרשימה לכנסת והייתי חברה בוועדה זו. פעילותי במפלגה הייתה במקביל לעבודה בעירייה. השתתפתי בוועדות, בסיורים ובעבודה השוטפת. סדר יומי אמנם היה מאוד עמוס, אבל הטענות מופרכות".