עבודות הרכבת הקלה בהדסה עין כרם. צילום: דוברות העירייה

מאיצים את עבודות הרכבת הקלה בהדסה עין כרם: העירייה ומשרד התחבורה, באמצעות חברת מוריה ותכנית אב לתחבורה ירושלים, ממשיכים לקדם בקצב מואץ את עבודות הארכת קו הרכבת הקיים (הקו האדום), לבית החולים. במסגרת העבודות מוקמת תשתית הרכבת הקלה, שתחבר את הקו האדום אל בית החולים, דרך מתחם הקמפוס האוניברסיטאי, ועד למגדל האשפוז.

בשבוע האחרון, הושלמו היציקות של המקטע הראשון, מתוך ארבעה מקטעים, של גשר הדסה החדש, שעליו תנוע הרכבת הקלה עד לתחנתה הסופית בבית החולים. אורכו הכולל של גשר הדסה החדש הינו כ- 250 מטרים.

במקביל, הסתיימו עבודות השלד של המעבר התת קרקעי להולכי הרגל מתחת לתוואי הרכבת, המחבר בין שני חלקי הקמפוס האוניברסיטאי, העליון והתחתון בתוך בית החולים. 

בנוסף, בקרוב יושלמו עבודות הדיפון והחפירה להכשרת תוואי הרכבת, בצמוד לדרך קלמן יעקב, עד לכניסה לבית החולים, תוך ביצוע עבודות להעתקת תשתיות, הקמת מבני דרך וגשר מעל המעברים התת קרקעיים. 

עבודות הביצוע של הארכת קו הרכבת הקלה להדסה עין כרם אמורות להסתיים בשנת 2021 וכניסת הזכיין לעבודות הנחת המסילות צפויות להתחיל בתחילת 2022, עם הארכתו המלאה של הקו האדום בצפון ירושלים עד לשכונת נווה יעקב, ובחלק הדרומי עד למגדל האשפוז בהדסה עין כרם. אורכו של הקו הרכבת הקלה יעמוד על 22.5 ק"מ  (כיום אורכו כ-14 ק"מ). 

מנכ״ל תכנית אב לתחבורה, זהר זולר: "ירושלים מתקדמת לקראת סיום עבודות התשתית של הארכת הקו הראשון ובחירת זכיין חדש להקמת רשת הקווים ירוק ואדום. השלמת היציקה של הגשר של התחנה הסופית, בקצה הדרומי של הקו האדום, הינה השלב ההנדסי המשמעותי של עבודות התשתית, בו אנו מתקדמים  לקראת השלב של הנחת המסילות ע"י זכיין החדש שייבחר בתקופה הקרובה לקו ה- Jnet".

מ"מ מנכ"ל מוריה, אינג' יואל אבן: "העבודות מבוצעות תוך שמירה על שגרת החיים והקפדה רבה על בטיחותם ונגישותם של באי בית החולים. חברת מוריה מקדמת את הפרויקט תוך עמידה בלוחות הזמנים, בתקציב ובאיכות הביצוע שנקבעו מראש".

ראש העירייה, משה ליאון: "הארכת קו הרכבת הקלה מהווה נדבך מרכזי נוסף בפיתוח מערך התחבורה הציבורי בעיר שיוביל לנגישות רבה יותר, ללא עומסי תנועה ולחסכון בזמן תוך שמירה על סביבה נקיה, אוויר נקי יותר ובטיחות".