אלמונים מחכים מחוץ לשירותים בגן הסוס. צילום: מהפייסבוק

פוסט שעלה לכמה שעות בודדות באחת מקבוצות הפייסבוק הירושלמיות, עד אשר הורד, חשף תופעה מטרידה: לטענת הכותב, מדי יום מגיעים גברים ועומדים מחוץ לשירותים הציבוריים של גן הסוס ברחוב המלך ג'ורג' וממתינים שגברים אחרים ייכנסו לתאים. בחלק מהמקרים הם רק עומדים שם, בחלק אחר הם מנסים להציץ. הפוסט, שכלל תמונה מרוחקת של שני גברים, זכה לתגובות רבות של צעירים, שסיפרו כי חוו בעצמם אירועים חריגים באותם שירותים ציבוריים ואישרו את דבריו של הכותב

"כבר שלוש שנים שאני רואה את אותם הפרצופים שם, לאורך כל שעות היום", מספר הצעיר הירושלמי שהעלה את הפוסט בשיחה עם מיינט ירושלים. "אני עובד באזור ועובר שם מדי יום"

"לפני כשנה", הוא ממשיך בסיפורו, "נכנסתי לשירותים להתפנות. היו שם מספר גברים שעמדו מחוץ למבנה. שמתי לב שבדלת השירותים היה חור גדול אז סתמתי אותו בנייר טואלט, ואז שמעתי שמישהו נכנס. למרבה ההפתעה הוא דפק לי על הדלת, וכשאמרתי לו שתפוס - הוא דחף החוצה את הנייר וניסה להציץ". 

הצעיר יצא מיד מהתא, צעק על האדם והזמין ניידת משטרה. "הוא פשוט ברח. הניידת הגיעה אבל לא עשתה להם כלום", הוא משחזר.

ממבט מהיר על התגובות בפוסט מתקבל הרושם כי לא מדובר במקרה בודד. "זאת עובדה ידועה", אומר צעיר נוסף בשיחה עם מיינט ירושלים. "המקום שורץ סוטים מכל הסוגים והמינים. עדיף להתאפק ולא להיכנס לשם, אחרת מי יודע מה יכול לקרות ולאן זה עלול להגיע". 

"לקח לי שלוש שנים לאזור אומץ לפרסם את מה שאני רואה מדי יום", אומר הצעיר שהעלה את הפוסט. "אני יכול להסתדר עם מי שנמצא שם, אבל אני חושב על ילדים ונערים שנכנסים כל יום לתאים האלה, ואני מפחד שהם לא יצליחו להסתדר  עם אנשים בוגרים וחזקים מהם בהרבה, ומי יודע מה יקרה להם".