דואר ישראל. צילום: אדווה חולי

דורשים את התערבות רוה"מ: עובדי הדואר בירושלים שלחו השבוע מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ובו הם מבקשים את התערבותו ומניעת מעבר משרדי מטה הדואר מירושלים למודיעין. מעבר המטה צפוי להיערך בסוף הרבעון האחרון של השנה.

"אנו עובדי דואר ירושלים בבניין המטה של דואר ישראל בירושלים, פונים אליך לאחר החלטה אומללה של הנהלת החברה לעקור מאות משפחות, אבות ואמהות לילדים, משפחות שלמות מירושלים בירת ישראל לעיר מודיעין", כתבו העובדים, "המשמעות ברורה, גירוש של מאות משפחות מהעיר ירושלים לעיר מודיעין. דואר ישראל הנה חברה בבעלות מלאה של הממשלה והיא יכולה להחליט על עצירת הגירוש. אנו פונים אליך בכל לשון של בקשה, להתערבותך בנושא זה ולמנוע את המהלך הדורסני".

"זו פניה אליך ראש ממשלת ישראל יחד עם ממשלת ישראל, אל תסכימו לעקירת מאות משפחות עובדי מטה ההנהלה מירושלים למודיעין, זו בכייה לדורות".

קראו גם
• 
עובדי הדואר בירושלים יוצאים נגד המהלך להעברת משרדי החברה למודיעין
• המטה המרכזי של דואר ישראל שמפרנס 1,000 משפחות ירושלמיות - יעבור למודיעין

כאמור, מזה כשנה מנהלים עובדי מטה הדואר בירושלים מאבק עיקש נגד הנהלת הדואר, לאחר שזו החליטה, מבלתי לשתף את העובדים להעתיק את משרדי מטה הדואר מירושלים למודיעין.

"הדבר נעשה במחטף ומבלי ליידע אותנו, למרות שההחלטה התקבלה עד עצם היום הזה לא קיבלו מכתב רשמי בדבר המעבר. הדואר מתרץ את העתקת המשרדים למודיעין כהליך ייעול, אם כך מדוע הכל נעשה בהסתר?", מסר אחד העובדים למיינט ירושלים.

חבר מועצת העיר, עו״ד יוסי חביליו הגיש לפני מספר חודשים עתירה לבג"צ בדבר ההחלטה בטענה שצעד זה סותר את החלטות הממשלה לחזק את ירושלים כעיר בירה, החלטה שקראה להעביר משרדי ממשלה לירושלים.

ביקשנו את תגובת ראש הממשלה, בנימין נתניהו לכשנקבלה נפרסמה.