דואר ישראל. צילום: אדווה חולי

עובדות ועובדי הדואר זועמים: מגרשים אותנו מירושלים. במכתב חריף שכתבו השבוע מגוללים העובדים את טענותיהם בנוגע למעבר הצפוי למודיעין. "המשמעות היא גירוש של מאות משפחות מירושלים למודיעין", נכתב.

העובדים טוענים במכתבם, שנשלח בימים האחרונים ליו"ר האופוזיציה, עופר ברקוביץ ('התעוררות'), כי "זוהי החלטה מחרידה שלא משאירה לנו, משפחות שלמות, ברירה אלא לעקור את מקום מושבינו. זהו לא פחות מגירוש, זוהי החלטה חסרת תקדים, שפל ביחסה של המדינה לתושבי ירושלים. בזמן שמדינת ישראל עושה מאמצים להעביר שגרירויות לירושלים, היא נותנת יד לגירוש תושבי ירושלים לעיר מודיעין. אנו אמהות לילדים קטנים, איך נגיע כל בוקר לעיר מודיעין? איך נכניס ילדים לגנים ולבתי הספר משכונות ירושלים וניסע לעיר מודיעין?". 

ברקוביץ': "לא יעלה על הדעת שממשלת ישראל תפגע בחוסנה הכלכלי של העיר ותוציא את הנהלת דואר ישראל מירושלים, על 1,000 המשפחות, העובדים, והילדים, שייפגעו. זהו חלק ממאבק כולל שאנחנו מנהלים להעברת משרדי ממשלה אל העיר וחזרה  וליצירת מקומות עבודה".

ברקוביץ. צילום: יואב דודקביץ'

עוד הוסיף, "רק לאחרונה פורסם שהעיר הידרדרה לאשכול סוציו אקונימי 2. החלטות הממשלה בעבר קובעות שהממשלה צריכה לתמרץ ולעודד חברות ממשלתיות לפעול מירושלים, ולא להוציא אותן מכאן. כמו כן חוק ירושלים המציין זאת מפורשות. זהו שפל ביחס המדינה לתושבי העיר ולהמשך שגשוגה כבירה ציונית וחזקה. אנחנו נילחם עבור העובדים ומשפחותיהם לשינוי ההחלטה בכל הערוצים, ונרתום גם  את מועצת העיר ירושלים למאבק חשוב זה בישיבת המועצה הקרובה".

חבר המועצה, עופר ברקוביץ יעלה בישיבת המועצה הקרובה בסוף השבוע הצעה לסדר, ויבקש את התייחסותו של ראש העירייה משה ליאון.

מדואר ישראל לא נמסרה תגובה.