דואר ישראל. צילום: אדווה חולי

"מקווים שהצדק ייצא מחר מבית המשפט": בית המשפט העליון בשבתו כבג"צ ידון מחר (ב') בשעות הבוקר בעתירה אותה הגיש עו"ד יוסי חביליו, חבר מועצת העירייה נגד העברת דואר ישראל אל העיר מודיעין.

בצל הדיון שיתקיים מחר בהרכב של שלושה שופטים, ציין אחד מעובדי המטה, המוביל את המחאה  נגד ההחלטה, את חששותיו וחששותיהם של חבריו מהמעבר המתוכנן. "יש היסטריה, לחץ ותחושת חוסר ודאות שהיא מהתחושות הקשות ביותר. לקראת המעבר עשרות עובדים כבר החליטו שהם יעתיקו את כל מרכז חייהם למודיעין מירושלים. גם אני באופן אישי כבר התחלתי לחפש דירה באזור מודיעין. זה מצב אבסורדי, במקום לחזק את עיר הבירה - המדינה פשוט ויתרה עלינו".

עוד הוסיף: "עד לרגע זה לא קיבלנו מסמך אחד מההנהלה בדבר כוונת הדואר לעבור למודיעין. הם מנסים למדר את העובדים עד הרגע האחרון, שחלילה לא יהיה מסמך רשמי בידי העובדים ובכך לסכל כל ניסיון משפטי לערער על ההחלטה".

אותו גורם המייצג את העובדים מותח ביקורת קשה נגד מקבלי ההחלטות הן בעירייה והן בממשלה: "בכובע אחד הרשויות קוראות לעודד ולחזק את עיר הבירה, ובכובע אחר נותנת יד למעבר של 1,000 משפחות תוך התעלמות מוחלטת מהן. אימהות במטה הדואר בהיסטריה, בוכות, אפשר לתאר רק מה ההשלכות של מעבר למודיעין עבור בני המשפחה והילדים שיצטרכו לעקור אותם מבתי הספר ומהגנים. פנינו לראש העירייה, משה ליאון עשרות פעמים במכתבים לאחר שבמהלך תקופת הבחירות המוניציפאליות הוא הבטיח שיעשה הכל על מנת למנוע מעבר שכזה. מאז ההבטחות לא שמענו ממנו, זה קורה במגרש שלו, בעיר שלו ונראה כי העירייה עומדת מהצד ולא עושה מהומה".

קראו גם
• עובדי דואר ישראל פנו לראש הממשלה בבקשה שימנע את מעבר המטה למודיעין
• עובדי הדואר בירושלים יוצאים נגד המהלך להעברת משרדי החברה למודיעין
• המטה המרכזי של דואר ישראל שמפרנס 1,000 משפחות ירושלמיות - יעבור למודיעין

כאמור, מחר יתקיים הדיון בעתירה ולטענת העובד, קיבלו העובדים בדרך עקיפה מסר ברור שלא להגיע ולקחת בו חלק: "הבהירו לנו בצורה שלא משתמעת לשתי פנים שעובד שיגיע לדיון עלול למצוא עצמו ללא עבודה. אין לנו ספק שגורמים בהנהלה יצלמו עובדים שכן יבחרו להגיע לדיון, יחד עם זאת אנחנו באמת מקווים ומאמנים שמחר תצא מבית המשפט בשורה משמחת עבור העובדים ושהפרשיה הזו תהיה מאחורינו ותקופת החוסר וודאות הזו תסתיים".

"ראשי המדינה מדברים על חיזוק ירושלים ובפועל נותנים יד להחלשתה"

חבר מועצת העירייה, עו"ד יוסי חביליו, שהגיש את העתירה: "מחר הוא יום גורלי לדואר וגם לירושלים. עפ"י החלטת הממשלה, משרדי ממשלה וחברות ממשלתיות צריכים לעבור לירושלים, וזה לא הגיוני ולא סביר שמעבירים את החברה הממשלתית הגדולה ביותר, חברת הדואר, שהיא סמל שלטוני, מירושלים למודיעין. ראשי המדינה מדברים על חיזוק ירושלים ובפועל נותנים יד להחלשתה.

יוסי חביליו. צילום: יואב דודקביץ'

"לצערי, מדינת ישראל ומשרד התקשורת מתנגדים לקבלת העתירה במקום לתמוך בה. אני גם מצר על כך שעיריית ירושלים לא הצטרפה לעתירה. בדקנו ב-25 מדינות ובכולן חברת הדואר נמצאת בעיר הבירה. רק בישראל כנראה אין חשיבות מספקת למעמד הבירה".

ביקשנו את תגובת דואר ישראל וראש העירייה משה ליאון כשנקבלה נפרסמה.