מלון קינג דיויד המלך דוד. צילום: עמית שאבי

בקשה חריגה הוגשה בסוף השבוע מהנהלת מלון המלך דוד לבית משפט השלום בירושלים: מתן צו עיכוב יצאה מן הארץ לאחד מעובדיה. הסיבה: על פי החשד העובד ״עקץ״ את קופת המלון ואורחים איתם בא במגע מתוקף עבודתו בקבלה. על פי הבקשה שהוגשה, גובה הגניבה לכאורה מסתכם ביותר מ-137 אלף שקלים. 

המלון, הנחשב לאחד המלונות היוקרתיים בארץ המארח לעיתים תכופות שועי עולם ואישיות בכירות. "מדובר בממצאים חמורים ביותר, אשר בשלב זה מסתכמים בשליחת יד בכספים, באופן העולה כדי גניבה בסך כולל של למעלה מ- 137,000 שקלים, סכום אותו נטל המשיב לכיסו במסגרת דפוס פעילות קבוע ושיטתי בו פעל במהלך השנים", ציינו.

בבקשה מציינת רשת המלונות ׳טעימה׳ לפעילותו של העובד: "המשיב מסר לאורח במלון כי מסירת בגדים לכביסה תעלה 300, בעוד שהתעריף האמיתי של הכביסה עלה רק 150 שקלים. את ההפרש, בסך 150 שקלים נטל המשיב לכיסו". 

בתחילת חודש אוגוסט הגישה הנהלת הרשת תלונה במשטרת ירושלים נגד העובד שהורחק לתקופה של 15 ימים מהמלון. מספר שבועות לאחר מכן הוחלט לסגור את תיק החקירה.

הבקשה שהוגשה הבוקר למתן צו עיכוב יציאה מן הארץ הגיעה בעקבות מידע שהגיע לרשת המלונות בדבר כוונתו של העובד לעזוב את הארץ.  בהחלטה שניתנה ביום חמשיי החליט בית המשפט להוציא צו עיכוב נגדו. 

מהנהלת מלון המלך דוד ירושלים נמסר: "המלון הגיש בקשה לצו עיכוב יציאה מן הארץ לעובד לשעבר במלון, שגנב סכומי כסף ניכרים מקופת המלון".

מהעובד נמסר: "לא יודע במה מדובר".