החניה ברחוב בן נון (צילום: ״ברחובות שלנו״)

חניה על המדרכה היא דבר לא חוקי ומעצבן - אך מה קורה כאשר הנהג הסורר מצליח לחסום שני מעברי חציה בעת ובעונה אחת? עם המקרה המוזר הזה נאלצו להתמודד השבוע העוברים ושבים בפינת הרחובות בן גמלא ורבי מאיר באזור המושבה הגרמנית.

בעיית החניה על מדרכות אינה חדשה, אך ספק אם מישהו מהולכי הרגל נתקל במקרה מוזר כמו זה, כאשר נהג אחד מצליח למנוע באמצעות חניה אחת מעבר בטוח בשני מע־ ברי חציה במקביל. אלא שזה אינו המקרה המעצבן היחיד שאירע השבוע במושבה הגרמנית שקשור לחניה לא חוקית על מדרכה.

החניה בפינת הרחובות בן גמלא ורבי מאיר (צילום: ״ברחובות שלנו״)

במקרה אחר, הפעם ברחוב יהושע בן נון, רכבים שחנו על המדרכה חסמו אותה ושלחו את הולכי הרגל אל המדרכה השנייה, אלא שעבור חלקם היא היתה צרה מדי, וכך תועד אדם עם מוגבלות, שמתנייד בכיסא גלגלים, כשהוא נאלץ לרדת לכביש ולסכן את חייו. ד״ר תמר מרכוס, פעילה ב'ברחובות שלנו': "אחד הדברים הבסיסיים ביותר שאנו, התו־ שבים, זכאים לו, הוא האפשרות להסתובב ברחוב ללא פחד ובבטחה. באזורים שלמים בירושלים להיות הולך רגל זו סכנת נפשות. זה מצב שלא יכול להימשך. אנו קוראים לכלל הציבור להצטרף למחאתנו ולדרוש את זכויות היסוד שלנו".

העירייה: "אכיפת עבירות חניה מבוצע בכל רחבי העיר ובכלל זה עבירות של חניה על מדרכות וחסימה של מדרכות ומעברי חציה. ככל שישנו תיעוד של חסימת מד־ רכה ומעברי חציה על ידי רכבים חונים, מומלץ לפנות בתלונה למוקד 106 . הפקחים אשר נמצאים בשטח יטפלו בפנייה בזמן אמת ויבצעו אכיפה כקבוע בחוק ובמדיניות האכיפה העירונית באותו אזור".