המצלמה החדשה ברחוב שמאי (צילום: לירן תמרי)

עיריית ירושלים ממשיכה במגמת אכיפת עבירות חנייה באמצעות מצלמות חכמות המוצבות באוזרים ראשיים בבירה. למיינט ירושלים נודע כי באחרונה הוצבה מצלמת חכמה נוספת ברחוב שמאי, הנחשב לאחד הרחובות המרכזיים במרכז העיר. המצלמה החכמה תאכוף עבירה של חנייה באזור המוגדר ל׳טעינה ופריקה׳.

המצלמה, מאפשרת לעירייה לבצע מעקב, פיקוח ואכיפה על חניות נכים, וחנייה במקומות חנייה אסורים כאשר התמונות זורמות בזמן אמת למוקד העירוני שבאמצתעותו ניתן לזהות את לוחית הרישוי, ובמידה ומבוצעת עבירת חנייה נשלח לבית הנהג דוח חנייה בצירוף תמונה המתעדת את העבירה.

קראו גם: 
• עיריית ירושלים הציבה 11 מצלמות חדשות לאכיפת חניה - זו הרשימה המלאה
• מצלמות אכיפה חדשות יוצבו בכניסה לירושלים ויתעדו נהגים שיסעו בשדרות שז״ר
•  עיריית ירושלים תציב עשרות מצלמות אכיפה בנתיבי תחבורה ציבורית


המצלמה החדשה ברחוב שמאי (צילום: לירן תמרי)

לאור הגברת השימוש במצלמות אכיפה חכמות על ידי הרשויות המקומיות והביקורת הציבורית הנרחבת שהן יוצרות בשל הפגיעה פרטיות, הוציא לפני שנתיים משרד הפנים, חוזר מנכ״ל מיוחד שהגדיר קריטריונים לשימוש במצלמות על ידי הרשויות, בין ההנחיות, על הרשות להציב שלטים בסמוך לשטוח המצלום באופן שיבהיר לציבור הנהגים כי האזור עשוי להיות מצלום לשם תיעוד עבירת חנייה, בנוסף בטרם יעשה שימוש במצלמות אכיפה על הרשות לפרסם באתר האינטרנט הודעה על הצבת מצלמות. בנוסף על מנת למזער פגיעה פרטיות על הרשות המקומית לאחסן את הצילומים שצולמו על ידי המצלמה החכמה לפרק זמן שאינו עולה על 10 ימי עובדה, החל ממועד הצילום.

בעיריית ירושלים אישרו את הפרטים וציינו כי המצלמה תחל לפעול בשבוע הבא.