צילום: שאטרסטוק
שקט, מצלמים: אגף החירום והביטחון בעיריית ירושליםהשלים בשבוע האחרון פריסה של עשרות מצלמות ואמצעי כריזה ותיעוד ברחבי העיר. המערכות כוללות אמצעים לשליטה מרחוק לצילום וניטור של אירועי אלימות בזמן אמת ובמקביל הקלטות המאפשרות לתחקר בדיעבד אירועים במרחב הציבורי. מדובר בתוכנית שקידם ואישר הממונה על תיק חירום וביטחון, סגן ראש העירייה אלישע פלג, לאחר שהתקבל אור ירוק מראש העירייה משה ליאון.

גם המנהרות יהיו בטוחות

מדובר ביותר ממאה מצלמות שהותקנו ברבים מהאתרים המרכזיים בעיר וגם בפארקים, מגרשי ספורט, שבילי אופניים, במדרחוב ובסביבתו ובמספר שכונות. כמו כן הותקנה מערכת וידיאו מתקדמת במעגל סגור שמרשתת את כל אצטדיון טדי.

עמק המצלבה. עובר לשידור חי. צילום: (ענר גרין)

אתרים נוספים שנכללים בתוכנית הם: כיכר החתולות, הספורטק בעמק הארזים, עמק המצלבה, גן סאקר, פארק שטרן בקרית יובל וכן מספר מצלמות שהוצבו בשכונות רוממה ופסגת זאב. התוכנית כללה גם התקנת אמצעי צילום לאורך מספר שבילי אופניים ובמנהרה התת־קרקעית להולכי רגל המחברת את התחנה המרכזית עם תחנת הרכבת הכבדה יצחק נבון.
התקנת המצלמות ומערכות הביטחון השונות נעשתה בשיתוף אגף הספורט, במתקנים שבאחריות האגף, ובהקמת המערכת החדשה לקחו חלק גם החברות העירוניות הרלוונטיות מוריה, אריאל ועדן. מדובר בפרויקט רחב היקף שעתיד להתפתח ולהתרחב עוד בשנה הקרובה. באגף הביטחון העירוני רואים בצילום פעולה שיש ביכולתה להרתיע מפני מעשים פליליים, כמו גם כלי לעזרה במקרי חירום.