העבודות היום בגן סאקר. צילום: לירן תמרי

היועץ המשפטי הורה להפסיק את העבודות - העירייה מתעלמת: למרות שהנחה היועץ המשפטי לעירייה על הקפאת הליך הרישוי לאנדרטה בגן סאקר - העירייה ממשיכה בבנייתה.

כזכור, היועץ המשפטי לעיריית ירושלים הורה על הקפאת הליך הרישוי שהוצא לאנדרטה לזכר קורבנות המצור על העיר לנינגרד בגן סאקר, זאת עד לקיום דיון במועצת העיר שאמורה להתכנס לדיון שלא מן המניין בסוגיה זו כבר ביום שלישי הקרוב. אולם בעיריית ירושלים ממשיכים להקים את האנדרטה בניגוד להנחיות.

מתיעוד שצולם באתר ההקמה בגן סאקר, ניתן לראות כי העבודות להקמת האנדרטה הולכות ומתקדמות בימים האחרונים. זאת למרות הקפאת ההיתר והנחיות היועץ המשפטי של העירייה. בסוף השבוע החלו להקים את האנדרטה שבשלבה הסופי תתנשא לגובה של 8 מטרים, גם הבוקר (ראשון) המשיכו הפועלים במקום בהליך הקמת האנדרטה.

כזכור, לאחרונה הוגשה התנגדות לבניה שהוגשה בהתבסס על סעיף בפקודת העיריות. התנגדות מחייבת את העירייה להפסיק את העבודות עד לדיון מיוחד במועצה שעתידה להתקיים ביום שלישי הקרוב.

העבודות ביום שישי בגן סאקר. צילום: לירן תמרי

היוזמה לבנית האנדרטה יצאה לדרך לפני כשנה והיא נועדה להעלות את זכרם של ההורים במצור על לנינגרד, כיום סנט פטרבורג, במלחמת העולם השנייה, בו נהרגו 750 אלף איש. הוא נמשך מספטמבר 1941 ועד ינואר 1944 - 872 ימים. את המצור הטילו הכוחות הנאצים במהלך פלישתם לברית המועצות.

חבר מועצת עיריית ירושלים יובב צור ('התעוררות') אמר כי ״העירייה נוהגת כאחרון העבריינים, ובוחרת לנהוג גם בדורסנות כלפי תושבות ותושבי העיר שנהנים יום-יום מהמרחב הציבורי בגן סאקר. כמו בסוגיות עירוניות קודמות, גם כאן העירייה פועלת ללא תכנית מסודרת, ובחוסר תום לב מול התושבים שקיבלו הבטחות שהופרו פעם אחר פעם. אני קורא לראש העירייה לחדול את העבודות הלא חוקיות, עד שיימצא פתרון חלופי וראוי שישרת את ירושלים".

מעיריית ירושלים נמסר: "בניגוד למצוטט בכתבה, כל העבודות בשטח אינן טעונות היתר בנייה ואושרו עי היועמ"ש לעירייה. כל אמירה אחרת הינה בגדר הוצאת לשון הרע ויש להסירה מיידית".