רחוב יואל שנחסם. צילום: לירן תמרי

האדמו״ר מגיע לביקור - הרחוב ייחסם לשבוע שלם: האדמור מסאטמר, זלמן לייב טייטלבוים צפוי להגיע לישראל לביקור בזק, אלא שאף שהאדמו"ר מחרים את מדינת ישראל וחסידותו מתאפיינת בקנאות ובהתנגדות אידאולוגית למדינה, אישרה עיריית ירושלים לחסום רחוב הסמוך לבית כנסת השייך לחסידות למשך שבוע לרגל ביקורו. מאזור זה יוצאות לעיתים ההפגנות המפורסמות נגד הגיוס לצה״ל.

רחוב יואל שנחסם. צילום: לירן תמרי

לקראת הביקור החלו חסידיו לבנות אוהל ענק מחוץ לבית הכנסת ברחוב יואל. בעקבות ההקמה נחסם הרחוב מתחילת השבוע ומעבר מכוניות והולכי רגל לא מתאפשר במקום. באוזר הוצבו שלטים כי "המעבר להולכי רגל סגור". כאמור, חסידות סאטמר ידועה במאבקה נגד מדינת ישראל והתנגדותה החריף לגיוס לצה"ל.

בביקור שערך האדמור לפני 3 שנים הוא תרם כספים רבים לבחורי ישיבות שיצאו להפגנות נגד הגיוס, בנוסף הודיע כי יתמוך במי שמתנגדים לגיוס ומסרבים לצו ראשון.

צילום: לירן תמרי

מעיריית ירושלים נמסר: "עיריית ירושלים שמה לנגד עייניה את שלום הציבור, ולכן אישרה סגירה של 40 מטר מתוך רחוב יואל לבקשת המינהל הקהילתי, למספר שעות ביום, אחה"צ, בין השעות 16:00-22:00. סגירה מידתית בלבד למען בטיחות הציבור ולצורך הקמת טריבונות במקום. כל טענה אחרת מצד חברי האופוזציה הינה חוסר הבנה של התהליכים העירוניים ותפקידה של העירייה".