חרדים. צילום: shutterstock

טיולים לא רק לחרדים: הוועדה למסירת עבודות הפטורות ממכרז בעירייה, אישרה בדיון שהתכנס לפני כשלושה שבועות, סעיף תקציבי לפיו העירייה תקצה סכום מיוחד של 793,600 שקלים עבור פעילויות פנאי לבחורי ישיבות חרדים במהלך חופשת הפסח בשכונות: רמות, רמת שלמה, הר נוף, נוה יעקב, רוממה, בית וגן, גאולה, הבוכרים, גבעת שאול והרובע היהודי. הפעילויות יכללו: טיולים ונסיעות לצפון הארץ, ימי בריכה, שיט קיאקים, סדנאות, הרצאות ועוד.

לקראת ישיבת מועצת העירייה שתתקיים מחר, בסיעת התעוררות דורשים מהעירייה השוואת תנאים גם לנערים מהמגזר הכללי. "אין ספק כי זמן החופשות הארוך מחייב התייחסות עירונית וסיוע למשפחות, במיוחד משפחות בהן ההורים יוצאים לעבודה ומתקשים למצוא פתרונות עבור הילדים. אין שום סיבה שעיריית ירושלים תפגע בעיקרון השוויון ותקצה תקציב כזה רק מטעמים פוליטיים ומתוך ראייה פוליטית צרה", נכתב בהצעה לסדר שהגישה הסיעה לראש העירייה משה ליאון.

עוד נכתב, "סיעת התעוררות מבקשת להזכיר לראש עיריית ירושלים כי עליו לדאוג לכלל תושבי ירושלים, גם אלו שלא בחרו בו.  אנו מבקשים כי מועצת העירייה מנחה את ראש העיר להעביר תקציב שווה לטובת פעילות לבני נוער מכלל המגזרים בחופשת הפסח ובחודשים יולי-אוגוסט, בו הם נמצאים בחופשה ארוכה מהלימודים".

יו"ר האופוזיציה ויו"ר הסיעה עופר ברקוביץ אומר בשיחה עם מיינט ירושלים, כי "התעוררות חרטה על דגלה את קידומו של חינוך מיטבי ושוויוני לכלל המגזרים בעיר. החינוך הוא האחריות הגדולה ביותר שלנו כמנהיגים למען הדורות הבאים, והוא מפתח לקיום חברה ערכית וסובלנית".

לדבריו, "אם רוצים שמציון תצא תורה - היא צריכה להיות מתוך שותפות, אחריות ושיוווניות לכל תושבי העיר ולא רק למעודדים ותומכים הדורשים את שכרם הפוליטי בלי לראות את צרכי הכלל. אני מצר על כך שראש העיר נוקט במדיניות מפלה לנערי ונערות העיר, מפאת התחייבויותיו למגזר החרדי ובשל הסכמים קואליציוניים".

אורי קידר, מנכ"ל ישראל חופשית: "לא ייתכן שעיריית ירושלים תעשה איפה ואיפה בכל הקשור להשקעה בקהילות השונות בעיר. מן הראוי שכסף המושקע במגזר החרדי בעיר, יושקע בצורה דומה גם במגזר הלא חרדי בעיר קרי חילונים, דתיים לאומיים וערבים. עם כל הכבוד לגודלה של הקואליציה החרדית בעיר, עליהם לזכור שהם נבחרי ציבור ועליהם לשרת את כלל הציבור בעיר ללא קשר לאמונתו הדתית. עיריית ירושלים חייבת להקצות סכומים דומים לפעילויות ומרכזי התרבות הלא-חרדיים בשכונות השונות או אפילו לקיים אירועים מעורבים בין האוכלוסיות למען קירוב לבבות והפלת חומות החשדנות שהפוליטיקאים בונים שוב ושוב בעיר ירושלים".

חבר המועצה יונתן יוסף ('מאוחדים'): "עיריית ירושלים תקצבה ותמשיך לתקצב אירועים ופעילויות עבור כלל תושבי ירושלים. הפעילות המדוברת עברה את המלצות הדרג המקצועי ועמדה בכל הקריטריונים".

תגובת העירייה תפורסם לכשתתקבל.