החשוד מאג'ד עלייאן בהארכת המעצר (צילום: יואב דודקביץ׳)

מות הנערה מרים פרץ ז"ל: בעת דיון ראשון לאחר הגשת כתב האישום נגד מאג'ד עלייאן הנאשם בהדחה לסמים של הנערה, בו יעלה לדיון עניין מעצרו של עלייאן, הפרקליטות מבקשת להשאירו במעצר עד תום הליכים. סנגורו, עו"ד דראושה מציע בין היתר חלופת מעצר בגמילה.

עו"ד דראושה המייצג אותו טוען כי אין ראיות להדחת קטינה לשימוש בסם: "זאת בשל עניין הגיל ובשל נסיבותיו האישיות והמשפחתיות של עלייאן".

הפרקליט השיב: "כתב האישום גולל סיפור שנמסר מפיו של הנאשם. אם גדר המחלוקת הוא רק עניין הגיל - נתמקד בזה".

מאג'ד עלייאן בבית המשפט. צילום: ענת יורובסקי

הנאשם אמר בחקירותיו כי חשב שמרים פרץ ז"ל הינה בגירה ולא קטינה. בנוסף, עלייאן נתן 6 עדויות במשטרה ובחקירתו אמר: "אני חי בתל אביב מזה 10 שנים, הומלס ומקבץ נדבות. אין לי כוח לעשות פשעים. אני אדם חולה, נרקומן כרוני, חיי ברחובות. לפעמים אני אוכל מפחים ולפעמים בא לי למות כשאני רואה את עצמי ככה".

"היא שאלה אם אני יכול לעזור לה"

בהמשך, סנגורו סיפר על המפגש בין מרים ועלייאן על פי עדות הנאשם: "הייתי באיזור תחנה מרכזית בתל אביב משעות הצהריים. פגשתי שם בחורה קרוב לתחנת הסמים. הייתי בדרך לתחנת הסמים. היא שאלה אם אני יכול לעזור לה. היא אמרה - פה לא ימכרו לי סמים. אתה יכול לעשות לי טובה? שנינו היינו בקריז. אמרתי לה שאני לא מרגיש טוב. היא אמרה אל תדאג. תקנה לי ואני אזמין אותך. אמרתי לה שאני אקנה לה. היא הביאה לי 400 שקל, ואמרה תביא 2 שחור ו2 לבן. קניתי את זה. היא שאלה אותי איפה אפשר לשבת לעשן? הלכנו לישון במלונית. שנינו הרגשנו יותר טוב".

בשבוע שעבר הגישה פרקליטות מחוז ירושלים כתב אישום נגד עלייאן בגין הדחת קטין לשימוש בסם וכן החזקה ושימוש בסם מסוכן. אולם הוא לא הואשם בהמתת הנערה.

לפני כשבועיים, עת הארכת מעצרו של עלייאן התפתח עימות בינו ובין בני המשפחה. "הוא רצח ילדה בת 17", צעק אחיה של מרים בדיון. לאחר שצעק עלייאן לעברם הוא הוצא מהדיון. לאחר מכן התפתח עימות בין בני המשפחה מחוץ לאולם והמשפחות עוכבו לחקירה.