השוטרים מתעדים (מתוך האינסטגרם)

שוטרת ממרחב ירושלים עברה לאחרונה 'זובור' מחבריה לעבודה, הכל כחלק מחגיגות שנערכו לכבודה. השוטרת, שנקשרה באזיקים לעמוד, ספגה ביצים, עוגות ודברים נוספים, כשהכל מתרחש בחצר תחנת 'לב הבירה' ומתועד בטלפונים הניידים.

טקסי 'הזובור' מוכרים מהשירות הצבאי. המסורת המפוקפקת נהוגה בחלק מהיחידות ובעיקר ביחידות הקרביות ומקוימת לרוב עם הצטרפותו של חייל חדש, בעת קבלת דרגה ובסיום מסלול הכשרה. אלא שמתיעוד שהגיע לידי מערכת מיינט ו"ידיעות ירושלים" אפשר לראות כי טקס מסוג זה נערך בסוף השבוע שעבר גם במשטרת מחוז ירושלים, בחצר הראשית של תחנת 'לב הבירה'.

בתיעוד אפשר לראות שוטרת בלבוש אזרחי נכבלת באזיקים משטרתיים על ידי שוטר אחר לסולם ברזל שמקובע למבנה בחצר הראשית של תחנת המשטרה, כאשר שוטרת אחרת צועקת ברקע "יש אישור לאמצעים".

בשלב זה מטיחים השוטרים ביצים על חברתם לעבודה, עוגות קצפת ודברים נוספים, כשכל העת חלק מהשוטרים עומדים בצד, מתעדים את האירוע וצוחקים בקול. יש לציין כי מצפיה בתיעוד נראה כי השוטרת לוקחת את העניין בצורה חברית וכי לא מדובר בהתעללות, שכן מקולה לא עולה מצוקה אמיתית.

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בהתנהגות שאינה עולה בקנה אחד עם הנורמות וערכי הארגון. משטרת ישראל רואה בחומרה מעשים מעין אלו והמקרה הועבר לטיפול במישור המשמעתי".